w ,

DramatDramat

Mata wymownie komentuje zatrzymanie za posiadanie półtora grama marihuany!

fot. Instagram & YouTube screenshot

W piątek Polskę obiegła informacja o aresztowaniu Michała Matczaka za posiadanie marihuany. Raper przerwał milczenie i w dość jasny sposób dał znać, co sądzi o sytuacji. Zgadzacie się z Matą?

Michała Matczka, rapera lepiej znanego jako „Mata” lub „Skute Bobo”, w nocy z czwartku na piątek aresztowała warszawska policja. Policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy zaczęli nerwowo się zachowywać na widok radiowozu i postanowili skontrolować ich zachowanie.

Mężczyźni przyznali się do posiadania zakazanych środków i przekazali policjantom posiadany susz. U Maty mundurowi zabezpieczyli 1,5 grama marihuany. Jego zatrzymanie wzbudziło duże zainteresowanie mediów, a w sprawie wypowiedziały się między innymi takie osoby jak Artur Dziambor czy Jarosław Jakimowicz.

Kim jest Mata?

Mata jest obecnie najpopularniejszym polskim artystą wśród młodzieży. W skali kraju zasłynął pod koniec 2019. roku, kiedy to wydał szeroko komentowany w mediach singiel pt. “Patointeligencja” opisujący patologiczne życie młodzieży.

Michał został nagrodzony “Fryderykiem” i zdobył tytuł “Warszawiaka roku”. W październiku ubiegłego roku zagrał na lotnisku w Bemowie największy koncert w historii polskiego hip-hopu. Raper zgromadził pod sceną aż 40 tysięcy osób, a jego płyty pokryły się diamentem.

Zobacz: Mata zatrzymany za POSIADANIE NARKOTYKÓW. Grożą mu lata więzienia!

Mata komentuje zatrzymanie!

Michał przyznał się do winy i grozi mu do trzech lat więzienia, ale najprawdopodobniej kara będzie znacznie mniej dotkliwa ze względu na małą ilość przeznaczoną na własny użytek. Raper został już wypuszczony z aresztu i pozwolił sobie na krótki, lecz wymowny komentarz.

Na instastory „Skutebobo” pojawił się link do jednego z utworów Jamala na Spoify, a dokładniej numeru „Policeman”. Kultowa piosenka porusza temat legalizacji marihuany:

Jak to policeman przeszukuje mnie? Przecież mam prawo nosić to, co chcę! To, co moje jest moje, co jara mnie. W razie, co nie wiem przecież, jak i gdzie” – brzmi fragment nagranego przed 15 laty utworu.

Mata udostępnił też zdjęcie, na którym widzimy scenę aresztowania J-Roca z serialu „Chłopaki z baraków” edytowaną w taki sposób, że to Michał jest zakuwany w kajdanki przez policjantów.

Jak widać, Mata nie uważa, że dopuścił się poważnego występku.

Jesteście za legalizacją marihuany?

Michał M. krótko podsumowuje zatrzymanie za półtora grama (FOTO)
fot. Instagram screenshot
fot. kadr YouTube – Trailer Park Boys

Źródło: Instagram – skutebobo

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

2 komentarzy

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Kim Kardashian zaciera ślady po fotce w bikini! Retusz zdjęcia KOMPLETNIE nie wyszedł: „Co ona nawyrabiała”

WOŚP 2022: Najciekawsze aukcje i licytacje w tym roku. Można wygrać niezwykłe przedmioty!