w ,

SuperSuper

Jurek Owsiak w szoku po telefonie do kwiaciarni! „Zamurowało nas”

fot. Instagram screenshot

Jurek Owsiak podzielił się na Facebooku szokującą historią, która spotkała go tuż przed pogrzebem przyjaciela. Owsiak jest postacią, która od lat spotyka się z równie dużym wsparciem, jak niechęcią i hejtem. Tym razem sytuacja zszokowała nawet jego.

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w czwartek wieczorem poinformował, że zmarł jego przyjaciel i miał on być pochowany następnego dnia w Legionowie. Owsiak wyznał, że w celu kupienia pogrzebowej wiązanki, zadzwonił do znalezionej w Internecie kwiaciarni, ale rozmowa się urwała. Po ponownym telefonie, Jurek pozostał w osłupieniu.

Owsiak wyznał, że sytuacja go mocno zaskoczyła, a zachowanie pracownika kwiaciarni – zabolało.

– „Nie ma, że nie boli – boli„- Jurek rozpoczął swój wpis.

Dalej filantrop wyjaśnia, że kwiaty próbował zamówić w imieniu WOŚP, a sprzedawca oznajmił, że Orkiestry nie obsłuży i rozłączył się.

– „Zmarł nasz przyjaciel. Pogrzeb jutro, w Legionowie. Dzwonimy i chcemy zamówić wiązankę. Numer kwiaciarni znaleźliśmy w internecie. Zamawiamy ją w imieniu WOŚP i rozmowę urywa – dzwonimy jeszcze raz – odzywa się głos męski wyjaśniający, że nic nie przerywa, to on przerwał, bo nie ma ochoty przyjąć zamówienia od Orkiestry. Zamurowało nas!„- pisze Owsiak.

W następnych akapitach działacz charytatywny dzieli się, że do nienawiści jest przyzwyczajony, ale jeszcze nie spotkał się z odmówieniem wiązanki pogrzebowej.

– „W sumie chyba jego prawo – nie lubi, nie szanuje – może to zamówienie olać – a może jako prowadzący biznes kwiatowy czy jakikolwiek nie może? Darowaliśmy sobie – bardziej pomyśleliśmy jak temu gościowi zaszła za skórę Orkiestra? W sensie medycznym czy ideologicznym?” – dodał założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– „Pewnie, że zabolało, bo to jak w filmie grozy – takie rzeczy dzieją się w zakamarkach nienawiści, które potrafią rozniecić niezły ogień. A my Panu życzymy, by wszyscy bliscy zdrowi byli!” – skwitował Jurek.

Owsiak co roku organizuje finał WOŚP i angażuje się w pomoc chorym i potrzebującym. Do akcji dołączają się zawsze miliony Polaków, ale jak widać, istnieje też duże grono przeciwników Jurka.

W styczniu 2021 r. celem zbiórki była dziecięca otolaryngologia i diagnostyka głowy, na którą kolejny raz udało się zebrać rekordową kwotę – prawie 211 mln zł! Podczas okrągłego, 30. Finału WOŚP, fundusze będą zbierane na okulistykę dziecięcą. Wolontariusze będą zbierali pieniądze w ostatnią niedzielę stycznia.

Zamierzacie się dorzucić do akcji?

Źródła: Facebook – Jurek Owsiak , WOŚP ; Instagram – jurek_owsiak_official

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Barbarze Kurdej-Szatan nie spodobały się słowa o "ocieplaniu wizerunku". Mocna odpowiedź na komentarz fanki: "Potrafię przeprosić. Fajnie, gdyby inni też potrafili"

Barbara Kurdej-Szatan broni się przed zarzutami o ocieplanie wizerunku. Mocny komentarz! „Potrafię przeprosić. Fajnie, gdyby inni też potrafili”

O.J. Simpson oficjalnie odzyskał wolność!