w ,

O.J. Simpson oficjalnie odzyskał wolność!

fot. Instagram & CNN screenshot

Słynny aktor i futbolista w 1994 r. był oskarżony w „procesie stulecia” o podwójne morderstwo, ale został uniewinniony. W 2008 r. skazano go za napad i porwanie – w więzieniu miał spędzić 33 lata, ale właśnie odzyskał pełną wolność.

Urodzony w 1947 roku, czarnoskóry Simpson, w latach siedemdziesiątych był wielką gwiazdą futbolu amerykańskiego, a po zakończeniu kariery występował w wielu filmach i serialach. W 1985 r. poślubił Nicole Brown, z którą miał dwoje dzieci. Dziewięć lat później, w 1994 r. został jednak oskarżony o jej morderstwo. Słynny sportowiec i aktor został wtedy aresztowany podczas policyjnego pościgu, po tym, jak policja znalazła zakrwawioną rękawiczkę na jego posesji.

O.J. Simpson w 1995 r. podczas transmitowanego na żywo „procesu stulecia” został uniewinniony przez sąd karny z zarzutu podwójnego morderstwa swojej żony oraz jej znajomego. Sprawa była niezwykle głośna oraz budziła wielkie kontrowersje.

W lutym 1997 r. został uznany za odpowiedzialnego za ich śmierć w procesie cywilnym, ale zgodnie z prawem Kalifornii, wyrok ten nie był związany z wcześniejszym wyrokiem sądu karnego. Musiał wtedy zapłacić 33,5 mln dol. odszkodowania rodzinom ofiar.

Pobyt Simpsona w więzieniu

W 2007 r. były sportowiec został w Las Vegas aresztowany za napad z bronią w ręku i porwanie dwóch kolekcjonerów sportowych pamiątek. Ofiary myślały, że spotykają się w celu handlu sportowymi fantami, tymczasem Simpson, wraz z grupą uzbrojonych mężczyzn, grożąc bronią, zabrał pamiątki i uciekł.

Były sportowiec nie przyznał się do kradzieży, ale sąd skazał go na 33 lata więzienia, z możliwością warunkowego zwolnienia po dziewięciu latach.

Na „warunkowe” Simpson wyszedł w 2017 roku, a niedawno sąd w Nevadzie zdecydował o zakończeniu okresu zwolnienia warunkowego kilka miesięcy przed oficjalną datą, którą wcześniej ustalono na 9 lutego 2022 r. Teraz Simpson może się cieszyć pełną wolnością.

O decyzji sądu poinformował jego prawnik w rozmowie z agencją Associated Press. Po wyjściu z więzienia Simpson zamieszkał na strzeżonym osiedlu w Las Vegas i przestał udzielać się w filmach.

Co sądzicie o sprawie Simpsona? Uważacie, że jest winny morderstwa?

Źródło: Departament Bezpieczeństwa Publicznego stanu Nevada ; CNN ;

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Jurek Owsiak w szoku po telefonie do kwiaciarni! „Zamurowało nas”

Sara James otwiera się na temat doświadczanego rasizmu w szczerej wypowiedzi!