w ,

Sara James otwiera się na temat doświadczanego rasizmu w szczerej wypowiedzi!

fot. Instagram screenshot

Sara Egwu-James, która w tym roku reprezentuje Polskę na Eurowizji Junior, otworzyła się na temat rasizmu w rozmowie z reporterem portalu „Pomponik.pl”. Co piosenkarka powiedziała na ten temat?

Sara James przebywa już w Paryżu, gdzie w najbliższą niedzielę zaśpiewa podczas tegorocznego konkursu. Utalentowana trzynastolatka ze swoją piosenką 'Somebody” jest typowana jako jedna z faworytek Konkursu Piosenki Eurowizja Junior 2021.

Młoda piosenkarka przyznała, że jako mulatka, często odczuwa i spotka się z rasizmem, szczególnie w internecie.

  • Sara, czy kiedykolwiek miałaś problem z rasizmem?

– „Miałam i dalej mam. Gdzieś ten rasizm zawsze się pojawia. Zdaje mi się, że to nieodłączna część związana z moim kolorem skóry. Jestem mixem, mój tata jest z Nigerii. Staram się tym nie przejmować, bo ja bardzo kocham siebie.” – wyznała. 

Następnie Sara została zapytana, czy z rasizmem spotyka się także w życiu codziennym, czy raczej jest to zjawisko występujące tylko w internecie.

– „Tak, zdarza się. Aczkolwiek ja, tak jak mówiłam, staram się nie przejmować, bo to jest złe i nie powinniśmy się tak zachowywać

Piosenkarka wypowiedziała się, w jaki sposób radzi sobie z nienawiścią i atakami:

– „Wiadomo, że gdzieś ten hejt zawsze trochę boli i zostaje, ale ja mam tak wspierającą rodzinę i mamę i przyjaciół, że nabrałam trochę twardej skóry po tym hejcie.

– „Dlaczego mam się tym przejmować, jeśli kocham siebie? Uważam, że nie ma sensu zawracać sobie głowy takim czymś” – skwitowała Sara.

Czy uważacie, że Sara zwycięży w tegorocznej Eurowizji Junior?

Źródła: Instagram – sara_james_music ; Pomponik.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

O.J. Simpson oficjalnie odzyskał wolność!

Cristiano Ronaldo znów zostanie ojcem. Dumni rodzice ujawnili płeć BLIŹNIĄT!