w

SuperSuper

Legendarny syryjski bojownik planuje walczyć za Ukrainę. „Jak tylko wjadę na Ukrainę, z rosyjskich czołgów będzie można usypać góry”

fot. Twitter ; YouTube

Suheil Muhammad Hamoud znany jako „Abu TOW” oświadczył, że chce pomóc walczyć przeciwko Rosji i planuje jechać na Ukrainę. Syryjski bojownik jest prawdopodobnie najbardziej doświadczonym operatorem systemów ATGM na świecie.

Kim jest Abu TOW?

Suheil to 34-letni bojownik syryjskich rebeliantów, który swoją wojskową karierę zaczynał w siłach specjalnych syryjskiej armii, gdzie został wyszkolony w użytkowaniu rosyjskiego systemu przeciwpancernego Malyutka. W 2011 roku, po wybuchu rewolucji, zbuntował się przeciwko wspieranemu przez Rosjan reżimowi Assada i uciekł do Wolnej Armii Syrii.

W następnych latach Suheil był członkiem kilku rebelianckich grup, które powiązane były z Wolą Armią Syrii. Dzięki wsparciu Stanów Zjednoczonych grupy te otrzymały dostęp do systemu przeciwpancernego BGM-71 TOW, z którego użytkowania zasłynął Suheil, zyskując przydomek Abu TOW.

Zniszczyłem około 70 celów, większość z nich za pomocą pocisków TOW. Tymi celami były czołgi, samoloty i pojazdy opancerzone” – powiedział w 2016 roku w wywiadzie dla al-Monitor. Obecnie na swoim koncie ma aż 146 zniszczonych celów.

Między 2014, a 2015 rokiem „Abu” walczył między innymi z Al-Ka’idą i budził postrach na polu walki. Jak podaje „Barakat”, wrogie wojska panikowały, gdy dochodziła do nich informacja o tym, że w nadchodzącej bitwie ma uczestniczyć Abu TOW.

Abu był celem prób porwania, a także próby zabójstwa. Bojownik przeszedł aż 11 operacji z powodu obrażeń odniesionych podczas walki.

Od początku syryjskiej rewolucji aż do teraz byłem ranny osiem razy. Kiedy idę na front, wiem, że w każdej chwili mogę umrzeć. Ale wiem, że zginę męczeńską śmiercią ze względu na mój kraj, moją wolność i wolność narodu syryjskiego” – cytuje jego dawniejszą wypowiedź The New Arab.

Abu TOW pojedzie na Ukrainę?

Suheil pała niechęcią do Rosji, która wspiera reżim Assada, z którym bojownik walczy od ponad 10 lat. O swoich planach dotyczących pomocy Ukrainie Abu Tow rozmawiał z „The Arab News”.

„To, co skłania mnie do opuszczenia syryjskiego frontu i udania się do Ukrainy, to fakt, że reżim rosyjski jest wrogiem narodu syryjskiego i ukraińskiego oraz wrogiem wolności, demokracji i praw człowieka” – mówi Abu Tow.

34-latek powiedział, że po tym, jak zobaczył informacje o rosyjskiej inwazji na Ukrainę w telewizji, natychmiast zapragnął zaoferować swoje usługi „ukraińskim braciom i siostrom”. Doświadczony bojownik chce pomóc Ukrainie w niszczeniu rosyjskich czołgów i pojazdów opancerzonych.

Nie ma różnicy między niszczeniem rosyjskich czołgów i pojazdów opancerzonych, czy to w Syrii, czy na Ukrainie. Te czołgi dokonują masakry na moich ukraińskich braciach i siostrach, a kiedy skończą walczyć w Ukrainie, będą nadal zabijać moich syryjskich braci i siostry. Gdyby Zachód zatrzymał Rosję w Syrii, to Putin nie zaatakowałby Ukrainy, ale bezczynność Zachodu ośmieliła go” – powiedział Abu TOW.

Pochodzący z Aleppo bojownik obiecuje Ukraińcom, że da z siebie wszystko.

Jako kombatant kompetentny w posługiwaniu się wszelkiego rodzaju bronią przeciwpancerną, jestem w stanie zniszczyć każdy cel, który widzą moje oczy, i obiecuję narodowi ukraińskiemu, że będę go wspierać w walce o wolność na tyle, ile mogę” – powiedział.

Abu TOW twierdzi, że walczył już z Rosjanami i nie są mu straszni.

Obiecuję rosyjskim agresorom, że nie będę ich oszczędzał. Jak tylko wjadę na Ukrainę, z rosyjskich czołgów będzie można usypać góry” – dodał Abu Tow w kierunku Rosjan.

Źródło; The New Arab ; Twitter – suheilhammoud

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Marcin Hakiel

Marcin Hakiel po rozstaniu z Katarzyną Cichopek ROZJAŚNIŁ WŁOSY. Jest nie do poznania!

„Jak uzbrojona we flagi ukraińska wioska zniszczyła 4 rosyjskie czołgi”. Historia podbija internet