w

Kinga Rusin wspiera samotne matki: „Podobnie jak w zeszłym roku robię prezenty”

Fot. Instagram / Kinga Rusin

Kinga Rusin gdzieś pomiędzy wakacjami a walką z obecną władzą postanowiła znaleźć czas na dobry uczynek. Przygotowała prezenty dla Domów Samotnej Matki.

Kinga Rusin jakiś czas temu wygrzewała się na Malediwach. 50-letnia dziennikarka publikowała zdjęcia z wakacji, którymi wielu fanów było zachwyconych. W sumie trudno się im dziwić, ponieważ Kinga może pochwalić się świetną figurą.

Powrót do Polski z bajecznych wakacji sprawił, że dziennikarka szybko musiała zderzyć się z szarą rzeczywistością. PiS ponownie przeforsował ustawę „LEX TVN„, a polityka to przecież od lat bakcyl Kingi. Długo na jej reakcję nie musieliśmy czekać.

Dziennikarka opublikowała długi wpis, który bezpośrednio uderzał w “Prawo i Sprawiedliwość”. Polska 2021 na Święta to PISowskie piekło. Wielka kumulacja zła. PIS osiągnął dno.”

Wsparcie dla Domów Samotnej Matki

Okres świąteczny zawsze sprzyja dobroczynności. Większość Polaków jest wtedy bardziej skora do pomocy i chętniej reaguje na krzywdę innych. Kinga Rusin również postanowiła w dobry sposób wykorzystać swoje środki materialne. Przy okazji również pochwaliła się tym na Instagramie i zachęciła innych do pójścia w jej ślady.

Święta… Podobnie jak w zeszłym roku robię prezenty dla kilku Domów Samotnej Matki. Zachęcam też wszystkich, którym dobrze się powodzi i którzy chcieliby się podzielić z innymi: zadzwońcie do któregokolwiek z tych Domów i zapytajcie jak pomóc. W tych domach są też dzieci w rożnym wieku i z różnymi potrzebami. Czasami marzą o drobiazgu.

W dalszej części wpisu dziennikarka napisała, co ona kupiła dla Domów Samotnej Matki.

Ja zdecydowałam się znów kupić sprzęt do nauki zdalnej – laptopy z pełnym oprogramowaniem i akcesoriami, żeby dzieci mogły się po prostu godnie uczyć, żeby miały w miarę równe szanse na lepsze życie. Po prawie dwóch latach pandemii wiemy, że nauka zdalna stała się niestety normą. A jak uczyć się, gdy dzieci w domu jest ponad dwadzieścioro, a komputerów garstka?

Wyposażę też pokoje, w których mieszkać będą mamy z dziećmi – pojawią się tam szafy, łóżka, stoliki. Na prośbę jednego z Domów kupuję kilkadziesiąt kompletów nowej pościeli.

Teraz jesteście zabiegani, ale po Świętach też sięgnijcie po telefon i zapytajcie jak możecie pomóc.

Wszystkiego dobrego !

Naszym zdaniem dziennikarka zasłużyła na pochwałę! A co Wy uważacie?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Iwona Pavlović komentuje śmierć Żory Korolyova: „Ta śmierć wydaje się bardzo tajemnicza.”

Małgorzata Rozenek: „W tym roku, zamieniliśmy karpia na kraba”