w

Justyna Kowalczyk opublikowała wymowny wpis z gór i zdradziła, jak radzi sobie ze stratą. „Trenowanie to ucieczka?!” (ZDJĘCIA)

Justyna Kowalczyk fot. Instagram @justyna.kowalczyk.tekieli

Mąż Justyny Kowalczyk, Kacper Tekieli, zginął w tragicznych okolicznościach podczas wyprawy w Alpach. Od śmierci męża biegaczka narciarska regularnie publikuje w sieci relacje z kolejnych treningów w górach. Teraz zdradziła, co dla niej znaczą.

Kacper Tekieli i Justyna Kowalczyk pobrali się w 2020 roku w Gdańsku. Rok później para przywitała na świecie Hugo, swojego pierworodnego syna. Oboje kochali sport i góry, lecz niestety, to właśnie ta pasja przyczyniła się do śmierci Tekielego.

38-latek, który był jednym z najbardziej znanych polskich alpinistów, został porwany przez lawinę w rejonie szczytu Jungfrau podczas wyprawy w szwajcarskie Alpy. 18 maja 2023 roku Polskę obiegła tragiczna wieść o odnalezieniu ciała sportowca.

Kacper Tekieli pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę, a pogrzeb alpinisty odbył się 30 maja na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku. Justyna Kowalczyk podczas ceremonii zapowiedziała, że zamierza żyć dalej, kontynuując ich wspólną pasję i zdobywając nowe szczyty.

Byłam żoną alpinisty. Nie unikaliśmy trudnych rozmów, żadne z nas nie uciekało od śmierci. Byliśmy świadomi, co może się wydarzyć. Jestem szczęściarą, że mogłam mu towarzyszyć w tym wszystkim i być obok niego. Będziemy żyć tak, jak nauczył nas Kacper. Będziemy jeździć i zdobywać świat. Hugo miał cudownego tatę – powiedziała na pogrzebie.

Justyna Kowalczyk o radzeniu sobie ze stratą męża

Kowalczyk trzyma się swojej obietnicy i regularnie dzieli się w mediach społecznościowych zdjęciami i filmikami z treningów w górach. Justyna wspina się, biega, jeździ na rowerze, a także spaceruje w towarzystwie swojego dwuletniego synka.

Jak właśnie wyznała, to właśnie w ten sposób radzi sobie ze stratą i bólem. Mistrzyni olimpijska opublikowała relację z kolejnej aktywności na świeżym powietrzu i potwierdziła przypuszczenia fanów, zdradzając, że w górach odnajduje ulgę po śmierci męża.

Trenowanie to ucieczka?! Oczywiście! Najlepsza z możliwych – podpisała zdjęcie, dodając emoji czarnego serca.

Justyna Kowalczyk niedawno podzieliła się także kolejnym zdjęciem męża opatrzonym wzruszającym cytatem z powieści Victora Hugo.

Umierać — to nic, straszne jest nie żyć – mogliśmy przeczytać.

fot. Instagram
fot. Instagram
fot. Instagram
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Shannen Doherty - fot. Instagram @theshando

Chora na raka Shannen Doherty walczy z przerzutami do mózgu. Gwiazda „Beverly Hills 90210” wrzuciła do sieci nowe zdjęcie (FOTO)

Ekipa Genzie - fot. Youtube @frizoluszek, Instagram @genzie.oficjalnie

Youtuber Karol „Friz” Wiśniewski sprzedaje dom Genzie za 4 MILIONY ZŁOTYCH?