w

Kacper Tekieli nie żyje. Justyna Kowalczyk w żałobie. „Odnaleziono jego ciało”

Kacper Tekieli - fot. Instagram @kacpertekieli
Kacper Tekieli - fot. Instagram @kacpertekieli

Justyna Kowalczyk właśnie została wdową. Nie miała szansy nacieszyć się długim małżeństwem. Jej mąż, Kacper Tekieli, zginął w Alpach. Mężczyzna miał dopiero 38 lat.

Kacper Tekieli znany jest jako mąż najsłynniejszej polskiej biegaczki narciarskiej, Justyny Kowalczyk. Para pobrała się w 2020 roku w Gdańsku. Rok później przywitali na świecie swojego pierworodnego syna, Hugo. Przez większość życia oboje byli związani ze sportem i górami.

Mąż biegaczki był polskim wspinaczem i specjalistą wspinaczki sportowej. Na swoim koncie miał tytuł nadany przez Polski Związek Alpinizmu. Swoją profesjonalną ścieżkę związaną z alpinizmem rozpoczął niedługo po ukończeniu studiów. Jednak równie często zaliczał trasy wspinaczkowe w Tatrach, a także na Alasce, w Nevadzie, w Kolorado czy na Makalu. Bardzo często wspinał się samotnie. To właśnie jego pasja doprowadziła do jego śmierci.

Kacper Tekieli nie żyje

Wspinacz jakiś czas temu postanowił wybrać się na kolejną górską wędrówkę. Towarzyszyła mu w wyprawie rodzina. Wspólne wakacje relacjonowali na Instagramie. Jednak wspinaczka w szwajcarskich Alpach zakończyła się dla niego tragicznie.

Kacper Tekieli zginął w lawinie, w czwartek odnaleziono jego ciało — powiedział w rozmowie z eurosport.pl dyrektor Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, Jerzy Natkański.

Ciało sportowca odnaleziono. Nie zawiodły jednak umiejętności, a do śmierci przyczyniły się nieprzychylne okoliczności ze strony matki natury. 38-latek miał stracić życie w wyniku lawiny.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kinga

Pisanie było moim hobby od gimnazjum, a stało się ścieżką kariery. Szeroko rozumiana kultura była zawsze moją fascynacją, a szczególnie kultura Japonii i Korei Południowej. Jestem totalnym geekiem k-popu, koreańskich dram oraz anime. W kręgu moich zainteresowań znajduje się popkultura, gry planszowe i komputerowe. W wolnej chwili relaksuję się zabijając zombie lub ćwicząc wyobraźnie podczas sesji RPG.

Ilona Felicjańska, Paul Montana - fot. screenshot YouTube @Telewizja_Republika, @plejada

Ilona Felicjańska zdobyła się na szczere wyznanie o małżeństwie. Mówi o przemocy. „Broniłam przed atakiem chorego człowieka”

Jarosław Jakimowicz, Jerzy Stuhr - Fot. Kurnikowski AKPA, screenshot YouTube

Jarosław Jakimowicz ponownie w ogniu krytyki. Atakuje chorego Stuhra. Padły mocne słowa!