w

Edward Miszczak po 25 latach odszedł z TVN. Tak komentuje swoje odejście ze stacji

Edward Miszczak odszedł z TVN, fot. AKPA
Edward Miszczak odszedł z TVN, fot. AKPA

Edward Miszczak przez ponad dwie dekady pełnił funkcję dyrektora programowego TVN. Nieoczekiwanie dla wszystkich ogłosił swoją rezygnację. Co się stało? Kto zajmie jego miejsce?

Edward Miszczak to jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy telewizyjnych i radiowych. W przeszłości był jednym z twórców radia RMF FM, a w 1998 roku na stałe zagościł w TVN, gdzie pełnił funkcję dyrektora programowego. Prowadził też kilka popularnych programów, do których można zaliczyć Ludzi w drodze oraz Celę. W latach 2004-2009 i 2018-2020 realizował się jako wiceprezes spółki akcyjnej TVN oraz był członkiem zarządu spółki TVN Group Discovery. To dzięki niemu stacja zrobiła ogromny progres i stała się prawdziwą potęgą medialną.

W ostatnim czasie głośno o nim zrobiło się za sprawą związku z młodszą o 25 lat aktorką Anną Cieślak, z którą wziął ślub w 2021 roku.

Edward Miszczak odchodzi z TVN. Jak tłumaczy swoją decyzję?

Miszczak już od dłuższego czasu poruszał temat swojej rezygnacji z pracy z prezes Warner Bros. Discovery w Polsce, Katarzyną Kieli, co osobiście potwierdziła w jednym z wywiadów. Jego współpracownicy byli już przygotowani na to, że wkrótce dojdzie w ich załodze do poważnych zmian.

Rozmawialiśmy z Edwardem od pewnego czasu na temat zmian w naszej organizacji, jesteśmy więc do niej bardzo dobrze przygotowani. Życzę Edwardowi powodzenia i dalszych sukcesów — powiedziała.

Prezeska na łamach Presserwis podziękowała mu za wysiłek włożony w rozwój stacji.

Chciałabym bardzo podziękować Edwardowi za jego 25-letni wkład w rozwój TVN. Będąc od pierwszego dnia na pokładzie naszej firmy Edward tworzył najbardziej rozpoznawalne formaty i przyczynił się do wyjątkowego postrzegania marki TVN. To dzięki tak silnej ramówce TVN jest od wielu lat niekwestionowanym liderem rynku w Polsce — dodała.

Na tę chwilę nie poinformowano jeszcze, kto zajmie jego miejsce. Decyzja zostanie ogłoszona w najbliższym czasie.

W najbliższym czasie ogłosimy, jaka będzie struktura pionu programmingu w Warner Bros. Discovery w Polsce. Zespół ten będzie odpowiadał za wszystkie kanały operujące na polskim rynku FTA i płatne, polską produkcję programową obu grup. Zupełnie nowym otwarciem dla nas i dla naszych widzów będzie możliwość wykorzystania ogromnej biblioteki TVN, Discovery i Warner Media na naszych antenach — powiedziała Katarzyna Kieli.

Sam Miszczak nie zdradził, co skłoniło go do podjęcia takiej decyzji. Podkreślał jednak, że zostawia fantastyczny zespół i podziękował wszystkim za owocną współpracę.

25 lat w telewizji to cała epoka, a TVN było największą przygodą mojego zawodowego życia. Robiliśmy tu razem rzeczy, które wielu wydawały się niemożliwe, a nam wychodziły – mówił, komentując swoje odejście. – TVN wyznaczał i wyznacza trendy. Zostawiam tu fantastyczny zespół, który towarzyszył mi w tej drodze. Ponadto Kasia Kieli i wszyscy odpowiedzialni za rozwój TVN każdego dnia udowadniają, że można robić telewizję, którą widzowie kochają, i która po prostu jest najlepsza. Co prawda jeszcze nie żegnam się z firmą, ale już dziś bardzo chciałbym podziękować, za tę wyjątkową podróż. W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Edwardowi Miszczakowi dalszych sukcesów zawodowych. Podejrzewacie, kto może teraz zająć jego miejsce?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

[VIDEO] Uciekł jej tramwaj. Nagranie z Gdańska podbiło internet. „Super gest”

Beata Kozidrak, fot. AKPA/Piętka Mieszko

Beata Kozidrak po raz kolejny trafi przed oblicze sądu! Prokuratura jest wobec niej bezlitosna