w

DramatDramat

Dziwaczna akcja w Rosji. Wdowy po żołnierzach pozują z rublami, a z okna przygląda im się Stalin

fot. Twitter / Vkontakte

W rosyjskich mediach pojawiły się zdjęcia z nietypowej akcji, która miała za zadanie okazać wsparcie dla „operacji specjalnej”. Na zdjęciach, które obiegły internet, możemy zobaczyć wdowy rosyjskich żołnierzach pozujące z rublami.

Ukraiński Sztab Generalny Sił Zbrojnych podaje, że od 24 lutego zginęło ponad 22 tysięcy rosyjskich żołnierzy, zlikwidowano 918 czołgów oraz ponad 2300 pojazdów opancerzonych, a także zestrzelono 338 rosyjskich samolotów i helikopterów. Rosjanie znaleźli sposób, aby pocieszyć rozbite przez wojnę rodziny.

W Rosji działają specjalne ruchy wspierające siły zbrojne i „operację specjalną”. Symbolem poparcia dla wojny stała się między innymi litera „Z”, która coraz częściej przedstawiana jest jako symbol patriotyzmu i pojawia się nawet na ubraniach czy produktach spożywczych.

W mediach społecznościowych krążą zdjęcia pochodzące z jednego z przedsięwzięć, które miało wynagrodzić rosyjskim wdowom stratę męża na wojnie. Cała demonstracja prezentuje się nader dziwacznie.

Uwagę na przedziwną prowojenną akcję zorganizowaną przez jednego z towarzyszy Igora Girkina, który pełnił funkcję głównodowodzącego rosyjskich separatystów w Doniecku, zwrócił na Twitterze Kevin Rothrock, dziennikarz niezależnego rosyjskiego portalu Meduza.

To jedna z najdziwniejszych demonstracji prowojennych, jakie widziałem. Jeden z członków grupy Girkina, Evgeny Skripnik organizuje zbiórki pieniężne na rzecz wdów po żołnierzach „operacji specjalnej”. Te kobiety pozują z 10 tys. rubli

Uwagę zwraca też naklejka, która przylepiona jest na jednym z okien prowojennego samochodu. Jak można dokładniej zaobserwować na poniższych zdjęciach, na szybie widnieje wizerunek… Józefa Stalina.

10 tysięcy rubli to po obecnym kursie około 580 złotych. Myślicie, że wystarczy, aby zapomnieć o stracie?

Źródło: Meduza ; Vkontakte ; Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Nie tylko Polska. Te państwa również zostaną bez rosyjskiego gazu

Izabela Janachowska, fot. Instagram

Izabela Janachowska straciła ciążę. W szczerym wyznaniu zdradziła, co wtedy czuła. „Długo nie mogłam dojść do siebie”