w

Duże zmiany u Kayah. Wokalistka ROZSTAŁA SIĘ z Kayaxem po ponad dwóch dekadach współpracy. Wydała oficjalne oświadczenie

Kayah - fot. Instagram @kayah_official
Kayah - fot. Instagram @kayah_official

Kayah zaskoczyła fanów, publikując w mediach społecznościowych oświadczenie. Okazuje się, że po ponad dwóch dekadach rozwiązuje ważną współpracę zawodową. Co ma teraz w planach?

Kayah to popularna wokalistka, która na scenie jest już od wielu lat. Debiutowała fonograficznie w 1988 roku singlem Córeczko.  Utwór tak spodobał się słuchaczom, że otrzymała nagrodę specjalną na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich. Niedługo po tym wydała swój pierwszy album studyjny, który po kilku latach nagrała też w wersji anglojęzycznej. Szczyt sławy osiągnęła w 1995 roku, po wydaniu krążka pt. Kamień. Od tamtej pory jest znana i lubiana, a jej największe przeboje, do których zaliczyć można m.in. Supermenkę, Prawy do lewego czy Testosteron dzisiaj zna każdy.

Kayah kończy wieloletnią współpracę

Kayah założyła wytwórnię płytową i agencję koncertową Kayax w 2001 roku wraz z Tomaszem Grewińskim. Początkowo mieli w planach wydawać wyłącznie albumy Kayah. Już po dwóch latach działalności zmienili jednak zdanie i poszerzyli zakres swoich usług.

Wytwórnia Kayax powstała, ponieważ nie czuliśmy się usatysfakcjonowani tym, co oferują rodzimi wydawcy. Był taki moment, kiedy wydawało się, że nic się nie dzieje na rynku w Polsce, że jest jakiś marazm – mówiła artystka.

Na przestrzeni lat wytwórnia zwerbowała wielu uwielbianych artystów, m.in. Mery Spolsky, Monikę Brodkę czy Julię Wieniawę.

Teraz okazuje się, że po ponad dwóch dekadach współpracy, Kayah rozstaje się z Kayaxem. Artystka podzieliła się informacją o tej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Pragnę poinformować, że z dniem 2 stycznia 2024 r. uległa rozwiązaniu moja współpraca menadżerska z panem Tomaszem Grewińskim, prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą „Tomasz Grewiński KAYAH” – czytamy w oświadczeniu.

Dalej dowiadujemy się, kto od teraz będzie ją reprezentować.

Od dnia 2 stycznia 2024 r. wszelkie moje działania artystyczne prowadziła będzie firma ArtRooijens. W sprawach współpracy uprzejmie informuję więc o kontakt wyłącznie z ArtRooijens pod adresem mailowym: biuro.kayah@gmail.com.

Wokalistka zaznaczyła również, że ma nadzieję, że wszystkie zaplanowane do tej pory koncerty i działania odbędą się zgodnie z planem.

Jednocześnie wskazuję, że liczę na to, iż pan Tomasz Grewiński doprowadzi do profesjonalnej realizacji koncertów i innych działań, na które pan Tomasz zawarł już umowy oraz wyrażam moją gotowość do realizacji tych koncertów i działań na uzgodnionych zasadach. Odnośnie mojej współpracy z panem Tomaszem Grewińskim wydane zostanie oddzielne oświadczenie.

Duże zaskoczenie?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Marcin Tyszka - fot. Instagram @tyszka_marcin

Spektakularna metamorfoza Marcina Tyszki. Zdradził, w jaki sposób udało mu się schudnąć DWANAŚCIE kilogramów. Wyeliminował z diety dwie rzeczy

Edyta Górniak, Allan Krupa - fot. YouTube screenshot @TVPbadzmyrazem

Edyta Górniak tłumaczy się z występu na „Sylwestrze z Dwójką”. Zaskakująco odpowiedziała na krytykę. „Jestem nienormalna”