w

Amanda Bynes była najpopularniejszą dziecięcą gwiazdą, ale sława zniszczyła jej życie. Jak obecnie wygląda?

Amanda Bynes - screenshot z filmu Love Wrecked
Amanda Bynes - screenshot z filmu Love Wrecked

Amanda Bynes zaczęła robić karierę jako kilkuletnia dziewczynka i w krótkim czasie podbiła serca widzów z całego świata. Niestety w dorosłym życiu zapłaciła wysoką cenę za popularność. Jak potoczyło się jej życie? Jak obecnie wygląda?

Amanda Bynes urodziła się 3 kwietnia 1986 roku w Thousand Oaks. W wieku 7 lat debiutowała na szklanym ekranie w reklamie Nestle Buncha Crunch. W krótkim czasie jej kariera ruszyła z kopyta i pojawiła się w takich musicalach jak Annie, Tajemniczy Ogród czy Dźwięki muzyki.

Z uwagi na to, że jej ojciec był stand-uperem, nie brakowało jej poczucia humoru. W dzieciństwie pojechała na obóz komediowy Laugh Factory, podczas którego dostrzegł ją producent Nickelodeon. Zanim jednak została pełnoprawną aktorką, przez kilka sezonów odgrywała różne role w serii skeczy All That oraz uczestniczyła w teleturnieju Figure It Out. Gdy skończyła 13 lat, zaczęła prowadzić własny program pt. Szał na Amandę, który w Stanach Zjednoczonych bił rekordy popularności. Z czasem zaczęły napływać do niej coraz to bardziej intratne propozycje. Cały świat pokochał ją za rolę w komedii romantycznej pt. Ona to on, a w Polsce stała się popularna za sprawą serialu Siostrzyczki.

Amanda w latach 2000-2005 zgarnęła wiele nagród i choć drzwi do wielkiej kariery stały przed nią otworem, nie wykorzystała swoich pięciu minut. Po raz ostatni zagrała w filmie Łatwa dziewczyna z 2010 roku, a zaraz po tym jej kariera legła w gruzach.

Dlaczego sława zniszczyła życie Amandy Bynes?

Wiele młodych gwiazd, które w błyskawicznym tempie zrobiły karierę, nie jest gotowa na to, by udźwignąć ciężar ogromnej popularności. Tak było w przypadku Bynes, która w 2012 roku trafiła do aresztu za jazdę pod wpływem środków odurzających w West Hollywood. Dwa lata po tym zdarzeniu odrzucono zarzut i dano jej trzyletni okres próbny. Niestety, nie wykorzystała tej szansy i już w maju 2013 roku została oskarżona o lekkomyślne zagrożenie i posiadanie marihuany. Nieoficjalnie mówi się, że podczas interwencji oficerów miała wyrzucić przez okno fajkę wodną. Miała jednak sporo szczęścia, ponieważ sąd oddalił sprawę.

To nie koniec problemów Amandy. 22 lipca 2013 roku świat znowu o niej usłyszał, a to, czego dopuściła się niegdyś uwielbiana gwiazda, zmroziło jej fanom krew w żyłach. Aktorka podłożyła ogień pod jednym z domów znajdujących się niedaleko miejsca zamieszkania jej ojca. Na szczęście nie doszło do tragedii, ale 27-latka została skierowana na obserwację psychiatryczną. Po przeprowadzeniu badań lekarze stwierdzili, że cierpi na schizofrenię i chorobę afektywną dwubiegunową.

Bynes oskarżyła niegdyś swojego ojca o molestowanie, ale ostatecznie wycofała zarzuty. Mając na uwadze to, czego dopuściła się na przestrzeni tych kilku lat, sąd postanowił objąć ją kuratelą. Do początku 2022 roku pieczę nad nią sprawowała jej matka.

Czy Amanda Bynes ma chłopaka?

Jak donoszą zagraniczne tabloidy, Amanda jest obecnie w związku z 31-letnim studentem prawa, Paulem Michaelem. Na początku grudnia Mail Online przekazał, że zakochani w lipcu zerwali zaręczyny, ale miesiąc później wrócili do siebie. Nieoficjalnie wiadomo, że mieszkają razem w domu dziecięcej gwiazdy w Los Angeles.

Jak obecnie wygląda Amanda Bynes?

Amanda od czasu do czasu pojawia się w mediach społecznościowych, jednak najczęściej po opublikowaniu kilku postów lub nagrań wszystko usuwa. Obecnie jej profil na Instagramie świeci pustkami, ale na szczęście czujni paparazzi nie spuszczają jej z oka.

Zagraniczne tabloidy regularnie publikują zdjęcia Bynes i gdyby nie posiadane przez nich informacje i dowody, na pierwszy rzut oka nikt nie powiedziałby, że to ona. Niegdyś była uroczą blondynką, tymczasem teraz nosi dość krótkie czarne włosy z niechlujnie obciętą grzywką. Jeszcze do niedawna miała sporą nadwagę, jednak na najnowszych zdjęciach widać, że udało jej się zrzucić kilka kilogramów. Uwagę przyciąga także tatuaż w kształcie serca, który zdobi jej twarz oraz kolczyk w nosie. Przed laty miała także przekłucia w obu policzkach.

Poniżej możecie zobaczyć, jak obecnie wygląda Amanda Bynes. Poznalibyście ją?

Dziękujemy, że poświęciłeś/aś swój czas na przeczytanie artykułu do końca. Zapraszamy również na nasze profile w mediach społecznościowych. Zaobserwuj Pantofelka na FacebookuTikTokuInstagramie i YouTubie. Bądź na bieżąco z najciekawszymi wydarzeniami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nas w Wiadomościach Google.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Black Eyed Peas już dzisiaj wystąpi w Zakopanem. Oto LISTA ŻYCZEŃ zespołu. Zaskakuje?

Ewa Gorzelak - fot. Gałązka/AKPA

Ewa Gorzelak u szczytu kariery zrezygnowała z gry w „Na Wspólnej”, by ratować umierającego syna. Jak teraz wygląda i czym się zajmuje?