w

Zirytowana Kinga Rusin: Pieniądze na dotacje dla Kurskich, Rydzyków, Mejzów czy Obajtków jakoś zawsze się znajdą!

Fot. Instagram / Kinga Rusin

Kinga Rusin po raz kolejny nie pozostawiła suchej nitki na PiS-ie. Tym razem poszło o dotacje dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, a raczej o ich brak.

Wygrzewająca się w słońcu Kostaryki Kinga Rusin trzyma rękę na pulsie. Bez względu na to, w którym zakątku świata przebywa, zawsze bacznie śledzi wydarzenia w swoim rodzinnym kraju. Nie szczędzi też gorzkich słów partii rządzącej, która w kontrowersyjny sposób zarządza publicznymi finansami.

Tym razem zabrakło pieniędzy dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która pomaga najróżniejszym dzieciom. Wspierają młode pokolenie zmagające się z depresją i to bez względu na to, czy należy do biednych, czy zamożnych rodzin.

Według oficjalnych statystyk w Polsce każdego dnia aż czworo dzieci próbuje popełnić samobójstwo. Niestety, każdego tygodnia któraś z takich prób okazuje się skuteczna. Dlatego funkcjonowanie telefonu zaufania dla młodych osób nieradzących sobie ze swoimi problemami jest takie istotne. Zwróciła również na to uwagę Kinga Rusin w swoim obszernym poście.

– Ratujmy dziecięcy telefon zaufania 116 111 niszczony przez PIS! Potrzeba 1. miliona złotych, żeby mógł działać przez najbliższy rok 24/7. Wpłacam 10 tysięcy i zachęcam do wpłat (link do autoryzowanej zbiórki zamieszczam w moim bio). Wierzę, że jeszcze dziś uda się zebrać całą kwotę, bo wierzę w dobrych ludzi. Każda złotówka się liczy! – napisała na Instagramie. Po czym dodała.

– Rząd PiS właśnie odebrał Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę resztki państwowych dotacji (w ostatnich latach było to zaledwie 6% ich potrzeb!!!) i nie ma już pieniędzy na sławną telefoniczną linię, która realnie ratuje dzieciom życie (odwodząc je od prób samobójczych).

Zwróciła również uwagę na ignorancję władzy i zachowanie samego ministra oświaty, który wręcz wyśmiewał problem depresji wśród dzieci.

– Kilka dni temu Czarnek w skandalicznym wystąpieniu w Sejmie wyśmiewał dziecięcą depresję, winiąc za nią … opozycję. Takie polityczne gierki i heheszki na poziomie zamulonego dna funduje nam tzw. minister oświaty! Czy potrzebny lepszy przykład stosunku obecnej władzy do dzieci i ich problemów?

– Jutro minie dokładnie rok, kiedy posłowie PiS odrzucili poprawki Senatu ws. przyznania dodatkowych 80 milionów na psychiatrię dziecięcą, która jest w opłakanym stanie, o czym od dawna alarmują i lekarze i pacjenci.

Kinga Rusin w końcówce swojej wypowiedzi trafnie wbiła szpilę PiS-owi, podkreślając fakt, że pieniędzy dla osób blisko związanych z partią nigdy nie brakuje.

Pieniędzy na ratowanie dzieci jak nie było tak nie ma, ale na dotacje dla Kurskich, dla Rydzyków, Mejzów czy Obajtków jakoś zawsze się znajdą! I tego nigdy, przenigdy tej pisowskiej dyktaturze nie zapomnimy! Przyjdzie czas rozliczeń i sprawiedliwości! Jeszcze chwila…

Tutaj prowadzona jest zbiórka dla ww. fundacji: KLIK.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Napisane przez szymon

Krzysztof Jackowski jest przerażony swoją wizją! Ostrzega przed nadciągającą KATASTROFĄ! Nie zostało dużo czasu…

Dariusz Opozda w poważnych tarapatach. Prokuratura ujawnia co mu grozi