w

Witold Paszt nie żyje. Muzyk miał 68 lat. „Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane”

Witold Paszt / Instagram
Witold Paszt / Instagram

W otoczeniu najbliższych zmarł założyciel zespołu Vox, Witold Paszt. O śmierci artysty poinformowała rodzina w przejmującym komunikacie.

O śmierci Witolda 19 lutego poinformowali bliscy w poście na oficjalnym Instagramie artysty.

Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt. Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek, Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa. Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył. Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego. Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane. Dziękujemy za wspaniałą opiekę Wojewódzkiemu Szpitalowi im. Jana Pawła II w Zamościu, Przyjaciołom i Fanom Taty za wsparcie i ciepłe słowa płynące do Niego w ostatnich dniach. Szczegóły dotyczące pożegnania Taty zostaną podane w późniejszym terminie.Przedstawicieli mediów prosimy o uszanowanie czasu naszej żałoby. Natalia i Aleksandra Paszt z rodzinami.” – brzmi smutny komunikat.

Witold Paszt bardzo ciężko przeszedł zakażenie koronawirusem na początku pandemii, a ostatnio ze względu na stan zdrowia musiał zrezygnować z pojawienia się podczas finału trzeciej edycji The Voice Senior. Podopieczny artysty ujawnił wtedy, że Paszt nie miał sił nawet na rozmowę przez telefon.

Witold Paszt

Witold urodził się 1 września 1953 r. w Zamościu, gdzie ukończył szkołę muzyczną. Dalsze wykształcenie zdobył w Lublinie, a swoją karierę rozpoczął w 1977 roku, zakładając grupę Victoria Singers. Rok później, w 1978 roku, Paszt założył zespół VOX. Początkowo grupa składała się z czterech wokalistów: Andrzeja Kozioła, Ryszarda Rynkowskiego, Jerzego Słoty i Witolda Paszta.

Zespół zagrał dziesiątki koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą – występowali nawet w Ameryce Północnej i Australii. Do największych hitów VOX należą kawałki „Bananowy Song”, „Rycz mała, rycz” czy „Szczęśliwej drogi, już czas”.

Z biegiem czasu zespół zmieniał skład, a w 2001 roku Witold zdecydował się przejść na solową karierę. Gwiazdor wystąpił, i osiągnął drugie miejsce w pierwszej edycji Tańca z gwiazdami, a w 2021 r. został jednym z trenerów w programie The Voice Senior.

Źródło: Instagram – witoldpaszt.official

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Paula Tumala

Paula Tumala zrelacjonowała nocną wizytę na pogotowiu. Jedna z jej córek wymagała szybkiej interwencji lekarskiej

Skruszony Leksiu z Teamu X:”Myślałem wiesz: Jestem ku*wa niezniszczalny.”