w

Wielki pożar pod Moskwą. To oni szerzyli propagandę Putina wśród dzieci

fot. Twitter

W kompleksie magazynów Atlant Park pod Moskwą wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek potężny pożar, będący kolejnym takim wydarzeniem w Rosji na przestrzeni ostatniego czasu. Co płonie tym razem?

Według informacji podanych przez portal Nexta ogień zajął powierzchnię co najmniej 34 tysiące metrów kwadratowych i jest poza kontrolą. Ogniem zajęły się magazyny Atlant Park w obwodzie moskiewskim, zaledwie godzinę jazdy od Kremla. Ogień w hangarze pojawił się około północy.

Pojawienie się ognia zostało oficjalnie potwierdzone przez ministerstwo spraw nadzwyczajnych Rosji, które zaznaczyło, że na miejscu trwa akcja przeciwpożarowa. Na miejsce zostały skierowane dziesiątki zastępów straży pożarnej i ponad setka strażaków.

Płonie propaganda Putina

Okazuje się, że w magazynach składowano książki i nakłady należące do wydawnictwa Просвещение (Prosveshcheniye), które niedawno postanowiło zakazać słowo „Ukraina” oraz wzmianki o Kijowie ze swoich podręczników szkolnych. Przetłumaczona na język polski nazwa wydawnictwa to dosłownie „Oświecenie”.

Co ciekawe, jest to wydawnictwo, które wyrzuciło słowo 'Ukraina’ z historii świata” – odnotowała na Twitterze dziennikarka „The Atlantic” Anne Applebaum.

Kolejnym interesującym wątkiem jest fakt, że głównym udziałowcem wydawnictwa jakiś czas temu był rosyjski oligarcha Arkadij Rotenberg. Rotenberg jest bliskim przyjacielem Putina z dzieciństwa oraz oficjalnym „właścicielem” pałacu Putina.

Pożar należących do wydawnictwa magazynów jest już kolejnym z przypadków wielkich pożarów w Rosji. W poniedziałek media obiegły informacje o pożarze jednej z rosyjskich fabryk zbrojeniowych na Syberii. 

Niektórzy dziennikarze sądzą, że pożary i awarie mogą być związane z działaniami dywersyjnymi Rosjan, którzy są przeciwni wojnie z Ukrainą.

Źródło: TASS ; Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Marzena Rogalska, Monika Richardson, Agnieszka Woźniak-Starak, Małgorzata Rozenek, fot. Instagram

[QUIZ] Sprawdź, czy znasz nazwiska panieńskie gwiazd

Marcin Bosak, fot. Instagram

Marcin Bosak po raz pierwszy otwarcie opowiedział o walce z nieuleczalną chorobą. „Miałem ochotę zniknąć”