w

[WIDEO] Sytuacja w Indiach stała się dramatyczna! Kobiety ryzykują życiem, by zdobyć wodę

Kobiety z Indii ryzykują życiem, by zdobyć wodę - fot. screenshot Twitter @ANI_MP_CG_RJ
Kobiety z Indii ryzykują życiem, by zdobyć wodę - fot. screenshot Twitter @ANI_MP_CG_RJ

W sieci pojawiło się nagranie dokumentujące heroizm kobiet próbujących zdobyć wodę. W wielu regionach ludzie już od dłuższego czasu są od niej odcięci.

Szacuje się, że około 50 lat temu w Indiach na każdego mieszkańca przypadało nawet 5 tysięcy metrów sześciennych wody rocznie, jednak już w latach 90. XX wieku zasoby spadły o ponad połowę. Zdaniem badaczy, już za 3 lata poziom tego drogocennego napoju skurczy się nawet do 1500 metrów sześciennych, znacznie poniżej granicy stresu wodnego. Niestety rezerwy kurczą się w zastraszającym tempie. Wielu mieszkańców walcząc o życie, migruje w głąb kraju, choć i to powoli nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Problem niedoboru wody wynika przede wszystkim z dużego wzrostu liczebności populacji, zmian klimatu czy też rozwijania przemysłu wodochłonnego, przez który rośnie zużycie wód podziemnych, jest zwiększone.

Kobiety w Indiach ryzykują życiem, by zdobyć wodę

W niektórych regionach Indii sytuacja staje się dramatyczna, co można zauważyć na nagraniu udostępnionym przez agencję ANI. Okoliczne kobiety ryzykują życiem, schodząc bez zabezpieczeń w głąb ogromnych studni, które są już niemalże wyschnięte. W miejscowości Ghusiya znajdowały się trzy rezerwuary, jednak obecnie są w zasadzie niezdatne do użytku.

Musimy zejść do studni, aby zebrać wodę. Są trzy studnie, wszystkie prawie wyschły. Żadna ręczna pompa nie ma wody — tłumaczyła jedna z kobiet w rozmowie z przedstawicielami agencji ANI.

Lokalne władze jeszcze niedawno zapewniały, że np. w Madhya Pradesh do 2024 roku każda wioska zostanie zaopatrzona w wodę, jednak jak dotąd nadal miliony ludzi nie mają do niej dostępu. Mieszkańcy wspomnianej wcześniej wioski zapowiedzieli, że chcą zbojkotować lokalne wybory, w ramach protestu przeciwko rządowi. Każdego lata w ich regionie pojawia się problem z brakiem wody.

Pracownicy rządowi i przywódcy polityczni przychodzą [tu] tylko podczas wyborów. Tym razem postanowiliśmy nie oddawać głosów, dopóki nie będziemy mieli odpowiedniego zaopatrzenia w wodę — dodała.

Poniżej możecie zobaczyć wspomniane wcześniej wideo.

Myślicie, że istnieje jakiś sposób na rozwiązanie tej sytuacji?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Tragedia w Nacpolsku, fot. Facebook @Mazowiecka Policja

Krwawy finał awantury na Mazowszu. Jedna Ukrainka zmarła, druga w ciężkim stanie trafiła do szpitala. „To była po prostu RZEŹ”

Ceny paliw pójdą w górę? Fot. Pixabay/andreas160578

Największa sieć stacji paliw montuje nowe pylony. Już za chwilę zobaczymy na nich czterocyfrowe kwoty?! Jest oficjalny komentarz