w

Indie: 9-latek został zamordowany przez nauczyciela, bo napił się wody z naczynia zarezerwowanego dla „wyższej kasty”

fot. Twitter

Dziewięcioletni chłopiec z kasty Dalit, czyli „niedotykalnych” zmarł w wyniku brutalnego pobicia przez nauczyciela. Atak sprowokowany był tym, że chłopiec pomylił się i próbował napić się wody z garnka zarezerwowanego dla nauczycieli z wyższych kast.

Do wstrząsającego zdarzenia doszło 20 lipca w prywatnej szkole „Saraswati Vidya Mandir” w położonej w dystrykcie Jalore wsi Surana w indyjskim Radżastanie.

Indyjskie media przekazują, że Chhail Singh rzucił się na ucznia trzeciej klasy, Indera Meghwala, bo 9-latek dotknął niewłaściwego garnka z wodą pitną, rzekomo zarezerwowanego dla nauczycieli z wyższych kast.

Dziewięciolatek nie przeżył

Chłopiec zmarł w sobotę 13 sierpnia, 24 dni po ciężkim pobiciu przez nauczyciela. 9-latek najpierw leczony był w Jalore, skąd skierowano go do Udaipur, gdzie wykryto u niego uszkodzenie nerwów słuchowych.

Stan chłopca stale się pogarszał, więc dziewięciolatek został przetransportowany do specjalistycznej placówki medycznej w Ahmedabadzie. Lekarzom nie udało się go jednak uratować i Inder zmarł w wyniku obszernych obrażeń wewnętrznych.

Ojciec chłopca zgłosił sprawę na policję

Ojciec Indera, Deva Ram zgłosił sprawę na policję, która zakwalifikowała zdarzenia jako morderstwo. Pan Singh został zatrzymany i był przesłuchiwany do późnej nocy w sobotę. Dochodzenie zostało teraz powierzone Ashokowi Kumarowi Dave

Deva Ram, twierdzi, że pan Singh dotkliwie pobił jego syna i obrzucił go kastowymi obelgami, bo 9-latek przez pomyłkę próbował napić się z niewłaściwego garnka zarezerwowanego dla nauczycieli pochodzących z wyższych kast.

Szkoła, do której uczęszczał chłopiec, posiada duży zbiornik, z którego wszyscy członkowie społeczności piją wodę, korzystając z glinianych naczyń. Placówkę czeka kontrola komisji śledczej powołanej przez departament edukacji.

Superintendent policji w Jalore, Harsh Vardhan Agarwalla powiedział, że dochodzenie jest w toku i zarzut napaści z wątkiem kastowym musi zostać jeszcze potwierdzony.

Źródło: The Hindu

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Chłopiec chciał mieć fryzurę jak postać z kreskówki. Mama pokazała szokujący efekt [VIDEO]

Snoop Dogg nabija się z wpadki w „Pytaniu na Śniadanie”. Opowiedział mu Tomasz Kammel: „Złe wspomnienia…”