w

[WIDEO] Kilkanaście osób utknęło w wagoniku kolejki linowej. Przerażeni przez kilka godzin wisieli 300 metrów nad ziemią!

Awaria kolejki - fot. screenshot Twitter @puneet_banga
Awaria kolejki - fot. screenshot Twitter @puneet_banga

Nagła awaria wagonika kolejki linowej na Parwanoo Timber Trail napędziła turystom stracha. Kilkanaście osób przez kilka godzin wisiało na wysokości 300 metrów nad ziemią. Nagrania z akcji ratunkowej w mig obiegły sieć.

Do przerażającego zdarzenia doszło w Indiach, około 35 kilometrów od miasta Chadigarh. Turyści korzystający z kolejki linowej Parwanoo Timber Trail najedli się mnóstwo strachu, gdy ich wagonik nieoczekiwanie stanął w miejscu, a pod nimi była 300-metrowa przepaść.

Awaria kolejki linowej w Indiach

Trzeba przyznać, że samo zrobienie kolejki linowej na takiej wysokości jest wyczynem. Można sobie tylko wyobrazić, jakie widoki rozciągają się z sunącego powoli wagonika.

Niestety nie ma rzeczy niezniszczalnych, o czym przekonali się turyści korzystający z tej atrakcji. Na wysokości 300 metrów nad ziemią wagonik, którym powoli sunęli do przodu, zawisł nad przepaścią. Niestety awarii nie dało się usunąć, w związku z czym konieczne było przeprowadzenie akcji ratunkowej, która trwała… 6 godzin.

Nie napotkano wielu trudności w uratowaniu pasażerów i transportowaniu ich na ziemię. Jedna osoba na raz, po owinięciu każdej linami. Uruchomiono ratowniczą kolejkę linową, aby wydostać ludzi — poinformował zastępca nadinspektora lokalnej policji w rozmowie z Tribune India.

Jedna z osób, które miały okazję zawisnąć w powietrzu, poinformowała, że wszyscy pochodzili z Delhi. Ratownicy z National Disaster Response Force natychmiast udali się na miejsce i bezpiecznie sprowadzili wszystkich na ziemię, gdzie mieli okazję porozmawiać z ministrem stanu Himachal Pradesh — Jai Ram Thakurem. W akcji udział brał także śmigłowiec.

Krótko po tym zajściu w sieci ukazało się kilka nagrań oraz zdjęć ze zdarzenia. Trzeba przyznać, że akcja ratunkowa kosztowała turystów mnóstwo stresu, ponieważ byli oni opuszczani na linach. Możecie sobie wyobrazić, jaki strach im towarzyszył, gdy wisieli 300 metrów nad ziemią. Wiele osób obawiało się, że utknie w wagoniku, ponieważ z racji na swój wiek nie będzie w stanie bezpiecznie wrócić na ziemię. Na szczęście wykwalifikowana grupa ratunkowa dała sobie ze wszystkim radę.

Na tę chwilę nieznana jest przyczyna awarii. Na miejsce zadysponowano policję i ekspertów, którzy badają tę sprawę.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Małolaci urządzili alkoholową libację na dobry start wakacji. Skończyło się dramatycznie

Jarosław Kaczyński, fot. AKPA Gałązka

Jarosław Kaczyński podjął decyzję o odejściu z rządu. Teraz chce w pełni skupić się na PiS. „Partia musi odzyskać werwę”. Kto go zastąpi?