w

Największa sieć stacji paliw montuje nowe pylony. Już za chwilę zobaczymy na nich czterocyfrowe kwoty?! Jest oficjalny komentarz

Ceny paliw pójdą w górę? Fot. Pixabay/andreas160578
Ceny paliw pójdą w górę? Fot. Pixabay/andreas160578

W ciągu zaledwie kilku miesięcy ceny paliw znacznie poszybowały w górę, a to z pewnością zaledwie początek tego, co nas czeka. Jeden z czytelników portalu epoznan.pl dostrzegł niepokojącą zmianę na jednej z tamtejszych stacji paliw. Idą aż tak duże podwyżki?!

Ceny paliw zaczęły rosnąć pod koniec lutego, dokładnie wtedy, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę. W Polsce zapanował ogólny popłoch, ponieważ ludzie bali się, że już wkrótce zostaniemy odcięci od dostaw. Na stacjach ustawiały się horrendalnie długie sznury aut, a ich właściciele nie tylko tankowali baki do pełna, ale i przyjeżdżali z kanistrami. W ciągu zaledwie kilku dni pokończyły się rezerwy, a niektóre punkty sprzedaży wprowadziły limity. To wtedy odnotowano pierwszy zauważalny wzrost cen, jednak jak zapewniano, wszystko miało wkrótce wrócić do normy.

Czas jednak pokazał, że były to jedynie mrzonki. Po upływie kilku miesięcy za litr 95-oktanowej benzyny w większości miejsc trzeba zapłacić ponad 7,50 zł, a gdzieniegdzie już około 8 złotych. Na tę chwilę nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić, tym bardziej że teraz media obiegły zaskakujące informacje.

10 złotych za litr paliwa?

Jeden z czytelników portalu epoznan.pl zaalarmował redakcję, że na stacji Orlen położonej przy ulicy Krzywoustego wymieniane są pylony, na których wyświetlane są ceny. Dotychczas były tam tylko 3 miejsca, teraz pojawiło się czwarte. Informacja ta mocno niepokoi, ponieważ może to oznaczać, że już wkrótce za litr paliwa zapłacimy nawet 10 złotych i więcej. Autor wiadomości trafnie zauważył, że może być to spowodowane powrotem do naliczania stawki VAT.

Na wyświetlaczu jest miejsce na 1 z przodu. Marża przepiękna przy baryłce ropy pomiędzy 100-110 dolarów. Polacy oddamy Wam Wasze, jak na nas zagłosujecie. Przy VAT23 będzie 8,79 zł — napisał.

Wspomniany wcześniej portal postanowił poprosić o komentarz PKN Orlen. Jego przedstawiciele zapytali, czy pojawienie się nowych pylonów oznacza, że już wkrótce ceny paliw przekroczą 10 złotych. W odpowiedzi wskazano, iż na kilku stacjach testowana jest możliwość wyświetlania dodatkowych informacji dla kierowców.

Uprzejmie informujemy, że PKN ORLEN na dwóch MOP-ach w okolicach Łodzi PKN ORLEN testuje możliwość prezentacji na pylonach cenowych dodatkowych informacji dla kierowców. Chodzi m.in. o oznaczenia i symbole paliw zgodne z unijnymi przepisami — odpowiedziało biuro prasowe.

Poinformowano również, że nowe pylony zostaną zamontowane także w Krakowie, ponieważ z dniem 1 lipca tego roku wchodzi w życie ustawa krajobrazowa. Dotychczas miały one 8 metrów, nowe będą niższe o 2 m.

Nowe pylony pojawią się również na stacjach w Krakowie, ale w tym przypadku wymiana ma związek ze zmianą lokalnych przepisów, a konkretnie z tzw. uchwałą krajobrazową — dodał PKN Orlen.

Co o tym sądzicie?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Kobiety z Indii ryzykują życiem, by zdobyć wodę - fot. screenshot Twitter @ANI_MP_CG_RJ

[WIDEO] Sytuacja w Indiach stała się dramatyczna! Kobiety ryzykują życiem, by zdobyć wodę

30-latka zmarła w solarium, fot. Facebook @piata.tauwhare

Poszła na solarium i już z niego nie wróciła. Martwą 30-latkę znalazła jej zaniepokojona teściowa