w

Wardęga opublikował film obciążający Stuu. Pokazał dowody, że idol nastolatek bałamucił młodziutkie fanki! „Nie wiadomo, czy kiedyś nie stwierdzą, że od 10 lat laski mogą się…”

Marcin Dubiel, Stuart Burton, Sylwester Wardęga - fot. YouTube @SAWardega
Marcin Dubiel, Stuart Burton, Sylwester Wardęga - fot. YouTube @SAWardega

We wtorek Sylwester Wardęga zapowiedział film o aferze youtubowej. Mówił, że zastraszano go, by nie wrzucał nic na ten temat. Po publikacji w sieci zawrzało. Na jaw wyszły screeny i głosówki, które wstrząsnęły internautami. Materiał jest obciążający nie tylko dla Stuu, o którym od tygodnia jest głośno, ale także innych słynnych twórców, w tym również przyjaciela Wardęgi.

Sylwester Wardęga działa na YouTubie od początku istnienia platformy. Obecnie wspólnie z Boxdelem, Izakiem, Kacprem Błońskim i Wojtkiem Gola współtworzą kanał GOATS. Youtuber jest również powiązany z federacją Fame MMA. Zdarzało mu się występować w roli zawodnika, ale zdecydowanie lepiej sobie radzi jako prowadzący. Karierę internetową zaczynał od nagrywania pranków, a przez słynnego psa-pająka zyskał sławę też za granicą. Z czasem jego kontent się zmienił. Zyskał sympatię ogromnego grona odbiorców, gdy został „Strażnikiem Internetu”. Nagrywał filmy commentary, które cechowały się świetnym przygotowaniem i analizą.

Przy okazji afery rozgrywającej się na YouTube, ludzie masowo przywoływali Wardęgę do tablicy, bo to od niego wszystko się zaczęło. Na pewnej transmisji na żywo wyraził zdziwienie, że internauci nie połączyli kropek na temat sytuacji ze Stuu. To zmobilizowało wszystkich to grzebania w przeszłości i lawina ruszyła.

Szokujący film Wardęgi na temat afery ze Stuu

Wiele osób śledzących świat influencerów dokopało się do różnych screenów i nagrań o wątpliwej treści z udziałem innych twórców niż Stuart Burton. W jego sprawie głos zabrała dziewczyna pod pseudonimem Olciak93. W wywiadzie z Kubą Wątorem opowiadała o relacjach z youtuberami w 2014 roku, ale tylko Stuu wymieniła z nazwy. Zdradziła, że wielu chłopaków rozwijających kariery na YouTube w tamtych latach prosiło młode dziewczyny o pikantne zdjęcia, a potem te fotki krążyły w sieci. Nie chciała jednak wyjawić nazw innych twórców, którzy podobno robili te rzeczy, bo jak stwierdziła, połowa Youtuberów przestałaby istnieć.

Wardęga miał co do tego inne zdanie. W materiale, który opublikował, słychać, jak ktoś wyraża właśnie takie obawy.

Gdybyśmy mieli wymieniać wszystkich, to połowa internetu przestałaby istnieć – padły słowa z nagrania głosowego.

No to niech tak będzie – odpowiedział szybko Wardęga.

Afera Youtubowa doprowadziła do powrotu „Druida”. Wardęga zapowiedział film we wtorek po południu, a godzinę później materiał już był na kanale. Wyjaśnił, że pracował razem z youtuberem Konopskim nad tą sprawą, zbierali dowody podesłane przez potencjalne ofiary i zależało im na zweryfikowaniu ich.

Film MROCZNA TAJEMNICA STUU I YOUTUBERÓW wywołał wiele emocji. Sam twórca zapowiadał, że choć rzadko go coś rusza, to podczas pracy nad tym materiałem wielokrotnie czuł się źle.

Przedstawił kilka sytuacji. W jednej z nich Stuu miał namawiać 14-latkę do spotkania, mimo że ta tłumaczyła mu, że jej rodzice się nie zgodzą. Zmanipulowana dziewczyna w końcu jednak rzekomo uległa i doszło do spotkania. Youtuber podobno zaprosił ją do hotelu, gdzie unikał kontaktu fizycznego. Według relacji dziewczyny leżeli pod kołdrą i grali w gry komputerowe.

Więcej emocji budzi sprawa opisana przez inne dziewczyny. Opowiadały Wardędze, że zostały kiedyś zaproszone przez Youtubera nad Wisłę. Podobno byli tam również inny twórcy – patoyoutuberzy Kruszwil i Kamerzysta. Dziewczyny twierdzą, że mężczyźni kupili im alkohol, mimo że były niepełnoletnie, a impreza szybko przeniosła się do domu Stuarta. Do materiału Wardęgi dołączono zdjęcie zrobione wtedy przed jedną z nastolatek. Meble w pokoju youtubera pokrywają się z tymi widocznymi na jego filmach z tamtego okresu. Youtuber miał poczęstować dziewczyny alkoholem. Na zdjęciu szklanki dziewczyn są dużo większe od tych, z których mieli pić sławni twórcy internetowi.

Ja nie pamiętam tego, ale mam w wiadomościach do niej, że ja jak się napiłam łyka, to czułam, że zasypiam. Czułam, że mnie odcina nagle, nagle jest taki „j*b” i rano jest. Takie nic, zero, totalna dziura – powiedziała jedna z dziewczyn.

Dalej wyjawiła, że ponoć obudziła się rano w jednym łóżku ze Stuartem, który ją przytulał. Zapytana, czy byłaby w stanie zeznawać w sądzie jeśli kiedykolwiek doszłoby do rozprawy, odpowiedziała twierdząco.

Wardęga pokazał rzekome screeny rozmów Burtona z jego byłą przyjaciółką Justyną Sukanek. Dziewczyna była zakochana w Stuarcie bez wzajemności, co wielokrotnie przyznała. Od dawna mówiło się o tym, że poszła na policję zgłosić swojego byłego kolegę, ale do tej pory nie było wiadomo, z jakiego powodu.

W wiadomościach pojawia się wspomnienie o rzekomych działaniach innych znanych w sieci osób – jeden z nich, podobno żonaty, miał dostawać nagie zdjęcia od fanek, a niektórzy celebryci mieli nawet odbyć kontakty fizyczne ze swoimi młodymi wielbicielkami.

Przecież każdy facet upija młode laski, daje im alkohol. To normalne – czytamy na jednym ze screenów.

Dalej jest tylko gorzej. Rozmówca Sukanek miał ją przekonywać o tym, że wiek przyzwolenia jest uzależniony od kraju i praw, które się w nim znajdują.

To, że ty uważasz, że 15 lat jest złe, to tylko i wyłącznie zależy od tego, gdzie mieszkasz i od twoich przeżyć (…) W Polsce od 15 lat ponoć już wiedzą, co robią, w Anglii od 16, w Ameryce od 18, a w Meksyku od 12. Nie jesteś kurde na tyle mądra, żeby decydować sama kiedy dla kogo jest odpowiednio. Każdy dorasta inaczej.

To samo tłumaczenie pojawia się w jeszcze jednej rozmowie, która podobno odbyła się z jedną z fanek Stuarta. Justyna Sukanek miała nie być przekonana tym podejściem do sprawy. Następny screen pokazuje więc inne rzekome tłumaczenie.

Kiedyś było bycie gejem złe. Nie wiadomo, czy za 10 lat nie stwierdzą, że jednak laski mogą się r****ć od 10 lat.

Na koniec filmu Wardęga wysunął podejrzenie, że najlepszy przyjaciel Burtona, znany influencer Marcin Dubiel wiedział o wszystkim. Słyszymy w materiale, jak zadzwonił do Sylwestra, płacząc histerycznie, gdy ten poruszył temat Stuu w rozmowie z Fagatą. Do Strażnika Internetu dotarły również screeny rzekomych rozmów 14-letniej fanki z Dubielem.

Chodź do Jaworzna, to mnie znajdziesz. Zabawimy się ostro, bez Stuarta. Tylko ja i moja czternastka – słychać głos na nagraniu.

Do Wardęgi dotarły jeszcze rzekome rozmowy wielbicielek Boxdela ze swoim idolem. Co ciekawe, panowie współtworzą razem duży projekt na YouTube, a także często współpracują przy galach Fame MMA. GOATSI pozostają pod wielkim znakiem zapytania.

Po publikacji filmu, który w kilka godzin osiągnął milion wyświetleń, druid zapowiedział, że film Konopskiego, który pojawi się na następny dzień, będzie jeszcze mocniejszy. Podczas transmisji na żywo zorganizowanej po premierze filmu wyjaśnił, że sprawa została zgłoszona na prokuraturę, której też przekazano zgromadzony materiał dowodowy. O odkryciu powiadomiono również reporterów programu Uwaga! TVN.

To koniec polskiego Youtube’a?

@pantofelek.pl 🤯 masakra. A jutro film Konopa na ten sam temat #pantofelekpl #sylwesterwardęga #stuu ♬ dźwięk oryginalny – Pantofelek.pl

Przeczytaj także:

fot. YouTube @sawardega
fot. YouTube @sawardega
fot. YouTube @sawardega
fot. YouTube @sawardega
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Roksana Węgiel - fot. Instagram @roxie_wegiel

Roksana Węgiel na evencie marki bieliźnianej kusiła nogami w lateksowej mini. Maffashion reaguje: „CO POWIEDZĄ RODZICE?” (FOTO)

Boxdel, Sylwester Wardęga - fot. YouTube @SAWardęga

Boxdel WYKLUCZONY z Fame MMA! Federacja reaguje na wideo Wardęgi, w którym ujawnił obciążające go dowody. „Nie pozostaniemy obojętni względem takich zachowań”