w

Pandora Gate. Rzecznik prokuratury warszawskiej zdradził, na jakim etapie jest śledztwo w sprawie YouTuberów

Stuart "Stuu" Burton, Sylwester Wardęga, Mikołaj "Konopskyy" Tylko - fot. Instagram, for Youtube
Stuart "Stuu" Burton, Sylwester Wardęga, Mikołaj "Konopskyy" Tylko - fot. Instagram, for Youtube

Filmy Wardęgi i Konopskyy’ego odbiły się szerokim echem w mediach. Zainteresowały także prokuraturę, która szybko podjęła kroki w tej sprawie. Na jakim etapie jest obecnie śledztwo?

YouTuberzy Sylwester Wardęga i Mikołaj „Konopskyy” Tylko są autorami dwóch najgłośniejszych filmów ostatnich tygodni. Przedstawili oni dowody na rzekome rozmowy znanych twórców z nieletnimi fankami. Największą część swoich materiałów poświęcili byłemu youtuberowi Stuartowi „Stuu” Burtonowi, który niegdyś był jednym z najpopularniejszych twórców wideo na platformie. Nagrywał filmiki z gier komputerowych i rozrywkowe wyzwania we współpracy z innymi znanymi w sieci osobami. Następnie założył Team X, a chwilę po rozpadzie projektu, bez słowa wyjaśnienia zrezygnował z działalności internetowej.

Śledztwo w prokuraturze w sprawie Pandora Gate

Oburzające doniesienia przedstawione przez Wardęgę i Konopskyy’ego zainteresowały prokuraturę. Postanowiono podjąć natychmiastowe działania w celu wyjaśnienia sprawy Pandora Gate.

W rozmowie z Pudelkiem rzecznik warszawskiej prokuratury wypowiedział się na temat toczącego się postępowania.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie, na polecenie Prokuratora Generalnego, wszczęła z urzędu postępowanie w sprawie seksualnego wykorzystania osób małoletnich w środowisku youtuberów, czyli o czyn z art. 200 § 1 k.k – czytamy.

Rzecznik prokuratury przyznaje, że to właśnie za sprawą głośnych filmów Pandora Gate postanowiono przyjrzeć się tej sprawie.

Podstawą do zainicjowania tego śledztwa były pojawiające się doniesienia medialne dotyczące możliwości podejmowania w stosunku do osób małoletnich działań noszących znamiona wykorzystania seksualnego.

Dalej dowiadujemy się, że od kilku dni influencerzy składają zeznania, a prokuratura jest w trakcie gromadzenia dowodów.

Postępowanie to pozostaje w toku. Trwają intensywne czynności procesowe zmierzające do zgromadzenia materiału dowodowego w sprawie, przesłuchiwani są kolejni świadkowie. Szczegółowej analizie, pod kątem procesowego wykorzystania, poddawane są pojawiające się materiały prasowe, w tym także materiały publikowane w portalach społecznościowych oraz w serwisie YouTube – czytamy.

Rzecznik prokuratury warszawskiej kończy swoją wypowiedź, informując, że z uwagi na dobro potencjalnie poszkodowanych osób, nie może zdradzić szczegółów.

Z uwagi na dobro toczącego się postępowania, a także dobro osób potencjalnie pokrzywdzonych udzielenie bliższych informacji na temat biegu tego postępowania oraz planowanych czynności procesowych czy danych świadków zeznających w tej sprawie nie jest możliwe.

O tym, że influencerzy są przesłuchiwani, mogliśmy już wcześniej przeczytać na InstaStories niektórych z nich. Fagata wstawiła zdjęcie z zewnątrz budynku prokuratury. Wardęga również informował, gdy był złożyć zeznania. Na transmisji live wypowiedział się także o zeznaniach byłej dziewczyny Stuarta.

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Fagata zeznała na prokuraturze i podpisała się pod zeznaniem, że o niczym nie miała pojęcia. A teraz nagle wchodzi nowy dowód do gry. Jestem bardzo ciekawy, jak Fagata z tego wybrnie – powiedział.

@pantofelek.pl Oglądaliście juz film Konopskyy’ego? #pantofelekpl #pandoragate #konopskyy #filmkonopa #stuu #wardega ♬ dźwięk oryginalny – Pantofelek.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Dagmara Kaźmierska - fot. Telus/AKPA

Dagmara Kaźmierska z „Królowych życia” tak jak Doda doczekała się własnego show w Polsacie! Ujawniamy pierwsze szczegóły

Bartłomiej M. - screenshot YouTube

Gwiazdor „Klanu” i „Plebanii” oskarżony o wykorzystywanie nieletnich. Ten proceder trwał latami! „Nagle był nade mną i robił mi zdjęcia”