w

Konopskyy miażdży Team X w nowym filmie. Publikowali treści nieodpowiednie dla dzieci?! „Dlaczego nikt tego wcześniej nie widział?”

Uczestnicy projektu Team X - fot. YouTube @teamx
Uczestnicy projektu Team X - fot. YouTube @teamx

Na kanale Konopskyy’ego pojawił się długo wyczekiwany film w sprawie Pandora Gate. Twórca przedstawił w nim dowody obciążające wielu popularnych twórców. Przyjrzał się też działalności Teamu X, za który odpowiadała agencja Spotlight. Co odkrył?

Od momentu publikacji filmu Sylwestra Wardęgi o Stuu, w sieci zawrzało. Youtuber zapowiedział wtedy, że to jeszcze nie koniec. Następnego dnia miał pojawić się film na kanale Mikołaja „Konopskyy’ego” Tylko. Widzowie oczekiwali na materiał ze względu na powagę sytuacji, ale również zadziwił ich fakt, że Wardęga i Konopskyy współpracowali przy śledztwie w tej sprawie. Jeszcze rok temu mieli ze sobą głośny konflikt, który trwał tygodniami, a teraz miliony internautów wyczekiwały z zapartym tchem na ich wspólne filmy.

Premiera u młodszego youtubera się opóźniała, ponieważ po materiale Wardęgi pojawił się wysyp oświadczeń twórców, których temat został poruszony i sytuacja dynamicznie się zmieniała. Gdy w końcu nadszedł dzień publikacji, w zaledwie 10 minut materiał na kanale Konopskyy’ego obejrzało milion osób. W godzinę liczba ta wzrosła już do 4 milionów. Film był podzielony na rozdziały, a każdy z nich opowiadał o czymś innym.

Kontent Teamu X nieodpowiedni dla dzieci

Team X to projekt, za który odpowiada agencja Spotlight. Współzałożycielem zarówno projektu, jak i agencji był Stuart Burton, wokół którego toczy się aktualnie głośna afera. Team X miał trzy edycje, lecz to ta druga okazała się największym sukcesem. W skład grupy, która zamieszkała razem w willi i codziennie nagrywała filmiki wchodzili: Natalia „Natsu” Karczmarczyk, Julia Żugaj, Monika Kociołek, Patrycja Mołczanow, Cezary Nykiel, Karol Pieszko, Sheo i Leksiu. Każdy z nich miał już pewną grupę odbiorców, większość nagrywała na TikToku, ale to za sprawą tego projektu zyskali ogromną popularność.

Łatwo było zauważyć, że Team X największą rzeszę fanów ma wśród dzieci. Wypuszczali na rynek przybory szkolne z logiem projektu i organizowali obozy letnie. Mieli również trasę koncertową, a na filmikach z występów widać, że ich widownia składa się z młodych wielbicieli grupy youtuberów.

W swoim filmie MROCZNA PRZESZŁOŚĆ POLSKIEGO YOUTUBA Konopskyy stawia tezę, że treści na kanale Teamu X były nieodpowiednie dla młodych odbiorców, pomimo prawdopodobnej świadomości, jaka grupa wiekowa ogląda te filmy. Za przykład twórca podał tekst piosenki, która była pierwszym wideo na kanale projektu.

Ty masz urodzinki, wiesz co będziemy robić cały dzień – słyszymy jak śpiewa Nykiel.

Konopskyy pokazał też scenę z jednego z teledysków Teamu X, w której Monika Kociołek w bikini wylewa sobie na dekolt alkohol z kieliszka. Inną kontrowersyjną sprawą jest zaproszenie do odcinka randkowego pani, która zawodowo występuje w filmach dla dorosłych. Zwrócił też uwagę na miniaturki na kanale i tytułu wideo, takie jak Z kim chciałbyś się przespać albo Źle odpowiesz = rozbierasz się

Justyna Sukanek dostarczyła youtuberowi zapisy rzekomych rozmów ze Stuartem Burtonem, który był jedną z osób odpowiedzialnych za powstanie Teamu X.

To wina mediów, że naciskają na seks w piosenkach dla dzieci – czytamy wiadomość na jednym ze screenów w materiale Konopa, którą miał wysłać Stuu.

Youtuber zaapelował do rodziców, by zwracali uwagę na to, co ich dzieci oglądają w sieci.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Mikołaj "Konopskyy" Tylko, Stuart "Stuu" Burton - fot. YouTube @konopskyy @stuu

Pandora Gate. Konopskyy opublikował długo wyczekiwany film. Wyciekły kolejne oburzające dowody na Stuu. „Mam dziwne przeczucie, jakbym musiał patrzeć za plecy” (WIDEO)

Mikołaj "Konopskyy" Tylko - fot. YouTube @konopskyy

Pandora Gate. Konopskyy zdradził nazwiska kolejnych YouTuberów. „To zaledwie wierzchołek góry lodowej, który sięga do początków polskiego YouTube’a”