w

Pandora Gate. Konopskyy zdradził nazwiska kolejnych YouTuberów. „To zaledwie wierzchołek góry lodowej, który sięga do początków polskiego YouTube’a”

Mikołaj "Konopskyy" Tylko - fot. YouTube @konopskyy
Mikołaj "Konopskyy" Tylko - fot. YouTube @konopskyy

W długo wyczekiwanym filmie Konopskyy’ego padły nazwiska kolejnych twórców, którzy mieli rzekomo wymieniać nieodpowiednie wiadomości z nieletnimi fankami. Youtuber pokazał dowody w postaci screenów dostarczonych przez dziewczyny.

Tydzień temu Sylwester Wardęga opublikował film, który odbił się szerokim echem w całej Polsce. W materiale przedstawił dowody na to, że popularny były YouTuber Stuart „Stuu” Burton miał rzekomo pisać z nieletnimi dziewczynami, a nawet namawiać je do spotkań. Nie był to jedyny twórca internetowy, który został wywołany do tablicy przez Wardęgę. Poświęcił fragment odcinka także Fagacie, Boxdelowi, a nawet Marcinowi Dubielowi, który po publikacji, dodał oświadczenie, że zamierza spotkać się z twórcą filmu w sądzie.

Cały internet z niecierpliwością wyczekiwał drugiej części materiału, który zaplanowany był na kanał Konopskyy’ego. Film MROCZNA PRZESZŁOŚĆ POLSKIEGO YOUTUBA pojawił się w niedzielny wieczór. Mikołaj Tylko zagłębia się w wątki, które wcześniej poruszył Wardęga, ale także przedstawił dowody, które dotąd nie były znane. Zgłosiło się do niego pięć dziewczyn, z którymi Stuu podobno miał pisać bądź próbować nawiązywać relacje. Konopskyy ujawnił też kolejne nazwiska, które rzekomo mogą być zamieszane w sprawę.

Rzekome rozmowy Verteza i Olciak93

W długo wyczekiwanym materiale YouTuber cofnął się do samego początku działania platformy i przyjrzał się twórcom popularnym około 2013 roku.

Stuu jest bez cienia wątpliwości najważniejszym aspektem tej afery, ale z przykrością oznajmiam, że to zaledwie wierzchołek góry lodowej, która sięga samych początków polskiego YouTube’a – powiedział Tylko.

Konopskyy wyjaśnił, że w tamtych latach w sieci była popularna grupa ludzi, którą określił mianem mafii polskiego YouTube’a. W jej skład wchodzili m.in. IsAmU, Gimper, Negatyw oraz właśnie Vertez. Ten ostatni zdobył grono widzów dzięki nagrywaniu filmików poświęconych popularnej grze komputerowej. Konopskyy w swoim materiale pokazał dowody na jego rzekome rozmowy z Olciak93. W tamtym czasie on miał 22 lata, ona zaś tylko 13. Z przedstawionych fragmentów rozmów wynika, że dziewczyna miała pisać do twórcy internetowego, że chce stracić z nim dziewictwo. Konopskyy podkreśla, że jego zdaniem, Vertez w takiej sytuacji powinien ją zablokować. On natomiast rzekomo dalej miał wymieniać z nią wiadomości, a nawet usprawiedliwiać jej wiek, pisząc, że „rocznikowo” ma już 14 lat.

Parę dni wcześniej Olciak93 pojawiła się w filmie na kanale Boxdela, w którym również zdradziła pseudonim Verteza. Opowiadała wtedy, że starszy o dziewięć lat YouTuber miał „dążyć do spotkania”.

To już nie jest kwestia tego, że on sobie żartował. Nie, on dążył do spotkania, zapraszał do swojego miasta, w którym kiedyś mieszkał i to jest zupełnie inny poziom krzywdy niż głupie żarty. (…) Taka osoba jak Vertez jest po prostu szkodliwa (…) Ja nie mam z nim kontaktu od bardzo dawna, więc nie jestem w stanie stwierdzić, czy on z tego wyrósł. (…) W mojej historii, jeśli chodzi o obrzydliwość, numer jeden to Vertez, dopiero potem Stuu – mówiła.

Konopskyy zwrócił uwagę na sposób pisania wiadomości przez mężczyznę. Zaprosił do swojego filmu psycholożkę, która wytłumaczyła, że sprawcy często dostosowują się mentalnie do ofiary, by nawiązać z nią relację, stąd ten „infantylny styl” pisania.

Dalej twórca ujawnił screeny, według których Vertez miał zastraszać nastolatkę, gdy ta nawiązała do ich relacji w komentarzach pod jego publicznym filmem. Miał zabraniać jej rozsyłania ich rozmów do osób trzecich.

Będę wiedział, kogo zgłosić i gdzie – czytamy na screenie.

Rzekome konwersacje Vojtaza z 14-latką

Na samym końcu filmu Konopskyy’ego pojawił się wątek YouTubera o pseudonimie Vojtaz, który dawniej często nagrywał z Burtonem. Tylko wyciągnął na światło dzienne rzekome rozmowy mężczyzny z dziewczyną, którą w swoim filmie nazywa Jagodą. Ich konwersacje miały podobno się rozpocząć, gdy ona miała zaledwie 14 lat, a Vojtaz 20. W jednej z rozmów czytamy, że Jagoda napisała, że męczy ją kac, na co youtuber miał odpowiedzieć, że może jej wysłać swoje nagie zdjęcie.

Wielokrotnie nakłaniał tę małoletnią dziewczynkę do wysyłania podobnych zdjęć. Dobrze, że przynajmniej nie kompromitował się żadnym oświadczeniem i zniknął z internetu – powiedział Konopskyy.

Oglądaliście materiał Konopskyy’ego?

@pantofelek.pl Oglądaliście juz film Konopskyy’ego? #pantofelekpl #pandoragate #konopskyy #filmkonopa #stuu #wardega ♬ dźwięk oryginalny – Pantofelek.pl
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Uczestnicy projektu Team X - fot. YouTube @teamx

Konopskyy miażdży Team X w nowym filmie. Publikowali treści nieodpowiednie dla dzieci?! „Dlaczego nikt tego wcześniej nie widział?”

Rolnik szuka żony, Ewa - fot. screenshot Facebook @rolnikszukazony

„Rolnik szuka żony”. Ania zaliczyła wtopę na wizji? Z włączonym mikrofonem ostro oceniła konkurentkę. „Ale kieca… Na wieś k*wa?”