w

Jedna z „ofiar” Stuu przerwała milczenie?! Gdy go rzekomo poznała, była dzieckiem! Te dowody rzucają nowe światło na głośną aferę

fot. Instagram @stuuburton Youtube @Olciak93
fot. Instagram @stuuburton Youtube @Olciak93

Afera ze Stuu nabiera tempa. Chociaż początkowo youtuberzy mówili o tej sytuacji tajemniczymi hasłami, teraz wygląda to trochę inaczej. W niedzielę na Youtube pojawił się film, który rzucił nowe światło na sprawę. Pewna dziewczyna zdecydowała się przerwać milczenie.

Stuart „Stuu” Burton był jednym z topowych polskich Youtuberów. Nagrywał filmy praktycznie od początku istnienia platformy. Dla wielu nastolatków był w tamtych czasach idolem. W końcu jednak zdecydował się zrezygnować z występów przed kamerą. Założył Team X, który miał być ostatnim projektem w jego karierze. Niestety, grupa rozpadła się przed planowanym zakończeniem, co według relacji przyjaciół Burtona wydarzyło się w tym samym czasie, co poważne problemy zdrowotne mamy youtubera. Internetowy celebryta załamał się tym i zrezygnował całkowicie z kariery.

Inną wersję wydarzeń miała natomiast była przyjaciółka Stuarta znana w sieci jako Sukanek, a także jego była dziewczyna Fagata. Z wypowiedzi tej pierwszej wynikało, że jest w przestrzeni publicznej ktoś, kto krzywdzi dzieci. Zapłakana na InstaStories opowiadała, że nie pozwoli, by taka osoba była idolem dla najmłodszych. Internauci dopatrzyli się, że parę dni po tej wypowiedzi na Youtube pojawił się ostatni filmu Stuu. Chociaż to wszystko działo się dwa lata temu, afera wypłynęła ponownie ostatnio przez wypowiedź Sylwestra Wardęgi.

Myślę, że kiedyś wyjdzie cała prawda, bo prędzej czy później prawda wychodzi. Pamiętajcie zawsze te swoje słowa, co wygadywaliście (…) Przede wszystkim mnie zastanawia, dlaczego internet nie skojarzył faktów, co, dlaczego, po co – powiedział podczas transmisji na żywo.

W sieci zawrzało. Internetowi detektywi próbowali połączyć wszystko w całość, tak jak zasugerował youtuber. Pewna tiktokerka dolała oliwy do ognia, informując widzów, że nic nigdy nie wyjdzie na światło dzienne, ponieważ każdy kto cokolwiek wie, podpisał umowę o zachowaniu poufności.

Parę lat temu na jednej z imprez Teamu X, na której byłam przez przypadek, weszłam do złego pokoju i to, co tam zobaczyłam, stanowiłoby koniec nie dla jednej, a kilku osób – mówiła w nagraniu.

Jedna z „ofiar” Stuu zabrała głos w sprawie

Kanały commentary, które zajmują się plotkami i aferami ze świata influencerów, podłapały temat. Do Gimpera, odezwała się jedna z rzekomych ofiar. Wysłała screeny rozmów z popularnych youtuberem, ale poprosiła o anonimowość. Tomasz Działowy nie pokazał w filmie potencjalnych dowodów, jakie dostał od dziewczyny w obawie, że okażą się one fałszywe. Chciał się z nią spotkać na żywo i zweryfikować ich wiarygodność.

Dziewczyna miała jednak inne plany. Postanowiła opowiedzieć swoją historię, udzielając wywiadu Kubie Wątorowi na swoim kanale.

Prawdopodobnie jeszcze dziś odkryta zostanie spora część prawdy nt. obecnej afery na polskim Youtube. Muszę przyznać, że jeszcze kilka dni temu lepiej mi się żyło bez tej obleśnej wiedzy – zapowiadał dziennikarz Spider’s Web.

Według relacji Olciak93, bo tak nazywa się jej kanał, ona sama nagrywała filmiki w tym czasie, gdy Youtube stawał się coraz bardziej popularny. Właśnie wtedy rzekomo poznała Stuu i kilku innych twórców, których nie wymieniła z nazwiska. Ta znajomość była głównie internetowa, a dziewczyna była wtedy nieletnia. Opowiada w filmie, że w jednym z popularnych wtedy youtuberów była zakochana i po namowie wysłała mu pikantną fotkę. Ta osoba nie uszanowała jej prywatności i zdjęcie było rozsyłane po różnych stronkach. Dziewczyna upatruje się w tym winy Stuarta, choć to nie on był adresatem fotografii. Ponadto twierdzi, że nie była jedyną, której przytrafiła się taka sytuacja. Podobno intymne zdjęcia nawet młodszej od niej dziewczyny krążyły wśród twórców internetowych.

Jeżeli myślicie, że Stuart był jedyny, to to nie ma sensu zrzucać całej dramy tylko na niego, bo ich było o wiele więcej. Takich co prosili o zdjęcia (…) Większość influencerów ma swoje za uszami. Praktycznie wszyscy – mówi w filmiku.

Podkreśla dalej, że między nią a Stuu do niczego nigdy nie doszło. Widzieli się na żywo parę razy przy okazji imprez branżowych, ale nigdy nie zachowywał się wobec niej nieodpowiednio. Ma mu jednak dużo do zarzucenia w kwestii rozmów na Facebooku. Pokazała screeny wiadomości, które podobno z nim wymieniała. Trudno stwierdzić, czy faktycznie osoba, z którą dziewczyna pisała to Burton, bo konto zostało usunięte i zamiast nazwiska wyświetla się tylko Użytkownik Facebooka. Z drugiej strony, zdarza się, że dziewczyna wita się z rozmówcą słowami hejka Stuu, co może świadczyć o prawdziwości screenów.

Wiadomości, jakie rzekomo dorosły youtuber wymienia z wtedy 14-letnią Olciak93 są niepokojące. Niektóre wyglądają, jakby osoba po drugiej stronie ekranu z nią flirtowała.

Jak widziałem twoją koszulkę prześwitującą, myślałem, że cię wezmę gdzieś i rozerwę ci ubrania, i cię zjem – czytamy w jednym ze screenów.

Zaraz jednak dodaje, że to miał być tylko żart.

W innym screenie widać rozmowę o zbliżających się 15. urodzinach dziewczyny. Chciałaby je spędzić z rozmówcą, a ten namawia ją, by przyjechała do niego do Katowic. Ona jednak informuje go, że nie ma takiej możliwości, bo rodzice nie pozwalają jej podróżować samej w tak młodym wieku.

Odbiorę cię – pada odpowiedź na jej słowa.

Do spotkania wtedy jednak nie doszło.


Olciak93 twierdzi, że po tym, jak usłyszała o aferze, która aktualnie trwa wokół Stuu wróciła do rozmów sprzed lat i dopiero teraz dotarło do niej, jakie były nieodpowiednie. Sama uważa, że część oskarżeń pod jego adresem może okazać się prawdą.

Ja mam takie przekonanie wewnętrzne, że część z tych pogłosek na pewno jest prawdą. No bo skoro mi się to przydarzyło, to jest bardzo prawdopodobne, że komuś innemu też – mówi w filmie.

W jej odczuciu influencer ją podrywał, gdy była zaledwie 15-letnią dziewczyną, a ona wtedy była tym zachwycona, dlatego, że ktoś słynny poświęcał jej uwagę.

Ola nie zdecydowała jeszcze, czy pójdzie z tą sprawą na policję. Jest zdania, że dzięki temu, że sama pokazała się na Youtubie, inne potencjalne ofiary, jeśli takie istnieją, będą miały odwagę również zabrać głos w sprawie.

Stuu ma podobno odpowiedzieć na pytania w formie pisemnej.

fot. Youtube @olciak93
fot. Youtube @olciak93

@pantofelek.pl Co myślicie o filmie tej dziewczyny? 🤔 #pantofelekpl #olciak93 #stuu ♬ dźwięk oryginalny – Pantofelek.pl
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Magda Gessler, Lara Gessler - fot. Instagram @magdagessler_official

Córka Magdy Gessler zdradziła, jaką babcią jest restauratorka. Jej szczerość może zaskoczyć. „My na niej nie polegamy”

Nie żyje Pan Staszek z Górali - fot. Instagram @polsatplayofficial

Przykre wieści płyną z Polsatu. Nie żyje jeden z najbardziej lubianych bohaterów programu „Górale”. „Wczoraj pokonał krótką drogę z Gór do Nieba”