w

SuperSuper

[VIDEO] Zaciekła bójka w ukraińskim programie na żywo. „Tu w studiu jest rosyjski agent”

fot. Kadr z bijatyki i późniejszej części programu / Twitter screenshot

W ukraińskim programie na żywo doszło do zaciętej kłótni podczas dyskusji na temat agresji Rosji na Ukrainę. Awantura przerodziła się w bójkę, a walczących Jurija Butusowa i prorosyjskiego Nestora Szufrycza niemal nie dało się rozdzielić.

Bijatyka wybuchła w studiu programu „Wolność słowa” prowadzonego przez Sawika Szustera. „Wolność słowa” emitowana przez Kanał 24 należy do jednych z najpopularniejszych programów politycznych w Ukraińskiej telewizji.

Do awantury doszło podczas piątkowego wydania programu, w którym prowadzący gościł między innymi byłego prezydenta Ukrainy Petro Poroszenko, byłego szefa rady bezpieczeństwa Ołeksandra Danyluka, a także byłego premiera Arsenija Jaceniuka.

Bójka i awantura w programie na żywo

Do bójki doszło, po tym jak ukraiński parlamentarzysta Nestor Szufrycz, stwierdził, że nigdy nie nazwie Putina „mordercą”, bo „być może będzie musiał z nim negocjować” w przyszłości. Szufrycz należy do opozycyjnej partii Platforma Opozycyjna – Za Życie i znany jest ze skrajnie prorosyjskich poglądów.

Nestor był ministrem w czasie, gdy prezydentem Ukrainy był skazany później za zdradę stanu Wiktor Janukowycz. Szufrycz znany jest między innymi z wypowiedzi, że walki na wschodzie Ukrainy to „wojna domowa”.

W pewnym momencie ukraiński dziennikarz Jurij Butusow nie wytrzymał, i zaczął słownie atakować prorosyjskich polityków przebywających w studiu.

– „To bardzo smutne, że właśnie teraz, w tak trudnym momencie, nasi ludzie, wszyscy ludzie, którzy chronią nasz kraj, są zmuszeni do wysłuchiwania żenującej retoryki tych dwóch zdrajców” – powiedział Butusow wskazując na Nestora Szufrycza i Jewhena Murajewa, a następnie zwrócił się do gospodarza programu. – „Dlatego proszę pana, aby przestał pan pozwalać tym ludziom mówić.”

Po chwili, gdy Szufrycz ponownie wygłaszał prorosyjskie poglądy, rozwścieczony dziennikarz podszedł do polityka i uderzył go w twarz, na czym się nie skończyło. Nestor szybko się podniósł i doszło do szarpaniny, która trwała do momentu, w którym pozostałym gościom udało się ich rozdzielić, z czym mieli niemały problem.

Co ciekawe, po całym incydencie program wznowiono, ale na twarzy Nestora Szufrycza można było zauważyć wyraźne ślady konfrontacji. Filmik możecie oglądnąć poniżej.

Należało mu się?

Źródła: Twitter ; Onet

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Skruszony Leksiu z Teamu X:”Myślałem wiesz: Jestem ku*wa niezniszczalny.”

Eurowizja 2022 - preselekcje

Eurowizja 2022. Znamy reprezentanta Polski! Ochman czy Daria? Jurorzy i widzowie mieli ciężki orzech do zgryzienia