w

Sanah przyczyniła się do wzrostu zakażeń koronawirusem? Sprawdzi to sanepid!

Fot. YouTube / Screenshot

W powiecie nyskim odnotowano znaczny wzrost zakażeń koronawirusem. Zbiegł się on z koncertem Sanah i teraz sanepid sprawdzi, czy jedno z drugim ma coś wspólnego.

Sanah jest jedną z ulubionych piosenkarek młodego pokolenia. Co się z tym wiąże, na jej koncerty przychodzą rzesze fanów. Tak też było na wydarzeniu organizowanym 2 grudnia w Hali Nysa. Nie trudno się domyślić, że bilety na to wydarzenie rozeszły się błyskawicznie.

W związku z obostrzeniami wprowadzanymi przez rząd, na koncercie publika została ograniczona do 75% pojemności hali. W tym konkretnym przypadku oznaczało to, że na zamkniętej przestrzeni bawiło się prawie trzy tysiące osób.

Tydzień po koncercie sanepid odnotował skok zakażeń w powiecie. Odnotowano 192 nowe zachorowania. Wskaźnik ponad 14 przypadków COVID-19 na 10 tysięcy mieszkańców należał do najwyższych w kraju.

Sanepid vs organizator

Krzysztof Grzegocki z agencji artystycznej Eskander dla „Nowej Trybuny Opolskiej” wypowiedział się następująco:

Spełniliśmy wszystkie wymagania, koncert odbył się zgodnie z prawem, przy zachowaniu wszelkich niezbędnych procedur dotyczących imprez masowych, które nadal nie są w Polsce zakazane i których funkcjonowanie, przy zachowaniu odpowiednich wytycznych, jest zgodne z prawem. Jako organizatorzy nie powinniśmy być adresatami zastrzeżeń do obowiązującego w Polsce prawa.

Teraz sanepid sprawdzi, czy osoby, które zachorowały w tym okresie na COVID-19 brały udział w koncercie Sanah.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Zmęczona Anna Lewandowska zamieszcza szczery wpis. „Nie jesteśmy cyborgami”

Skandal w "Sprawie dla reportera"! Widzowie oburzeni! Chodzi o aborcję: "Powiedzieć przy dziecku, że lepiej jakby matka je usunęła, to..."

Skandal w „Sprawie dla reportera”! Widzowie oburzeni! Chodzi o aborcję: „Powiedzieć przy dziecku, że lepiej jakby matka je usunęła, to…”