w

Sanah na wojennej ścieżce z popularnym radiem. Jej piosenka dostała bana! Artystka tak zareagowała

Sanah - fot. Instagram @sanahmusic
Sanah - fot. Instagram @sanahmusic

Sanah jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek młodego pokolenia. Jej utwory szybko trafiają na listy przebojów. Jednak nie wszystkim radiom się podobają. Popularna stacja radiowa zdjęła jej utwór, oskarżając artystkę, iż nie jest on zgodny z polskim prawem. Ta postanowiła zareagować.

Sanah pierwsze kroki w muzycznej karierze stawiała już w 2015 roku. Jednak ogromną popularnością cieszy się tak naprawdę od kilku lat. Młoda artystka na swoim koncie ma już aż 4 albumy studyjne, a jej utwory często lecą w radiu. Takie hity, jak Nic dwa razy czy Szampan nuciła chyba cała Polska.

Okazuje się, że nie wszystkie piosenki artystki są jednak tak mile widziane na antenie stacji radiowych. Jedna z nich wdała się w konflikt z piosenkarką i zdjęła jej utwór. Wszystko z powodu jednego zdania w tekście.

Sanah odpowiada na zarzuty radia

Jeden z ostatnich hitów wokalistki nosi nazwę Marcepan. To właśnie on stał się podłożem dla konfliktu z radiem Elka z Leszna. Szef stacji oskarżył artystkę o to, że jej utwór jest sprzeczny z prawem. Chodziło o jedno konkretne zdanie.

Marlboro palić chciał w moim aucie — brzmiał tekst piosenki.

W Polsce nie wolno reklamować wyrobów tytoniowych i zachęcać do ich palenia. Z tego powodu wymienienie popularnej marki papierosów w hicie Sanah zostało źle odebrane. Tym bardziej, że głównymi odbiorcami jej muzyki są młodzi, często nieletni, ludzie. W efekcie piosenka została zdjęta z anteny. Sama wykonawczyni postanowiła zadziałać, choć początkowo do sytuacji nie podeszła w pełni poważnie.

Zadymę zrobić chciał w moim aucie… – napisała na Instagramie.

Artystka zdecydowała się na zmianę tekstu, by nie zawierał nazw ani bezpośrednich nawiązań do palenia. Nowy fragment wciąż można rozumieć na różny sposób, lecz nie wywołuje on już takich kontrowersji. Fani oczywiście stanęli po stronie swojej ulubienicy, wspierając ją na Instagramie.

  • Tu chodzi o to ze krytykują naszą sanusie że mowi o Malboro palić chciał , a przecież wyraźnie widać , że ona tego nie promuje a wręcz przeciwnie bo mówi FO RA ZE DWO RA czyli SPADAJ , powinni banować tych raperów co przeklinają co drugie słowa
  • Te radia, ściągające twoje piosenki są chore.
  • widać po mediach jaką zadymę Ci radio robi…. masakra

Co sądzicie o zmianie tekstu? Była według Was potrzebna?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kinga

Pisanie było moim hobby od gimnazjum, a stało się ścieżką kariery. Szeroko rozumiana kultura była zawsze moją fascynacją, a szczególnie kultura Japonii i Korei Południowej. Jestem totalnym geekiem k-popu, koreańskich dram oraz anime. W kręgu moich zainteresowań znajduje się popkultura, gry planszowe i komputerowe. W wolnej chwili relaksuję się zabijając zombie lub ćwicząc wyobraźnie podczas sesji RPG.

Ewa Farna - fot. Instagram @ewa_farna93

Ewa Farna ponownie w blasku fleszy. Wokalistka zaskoczyła nową fryzurą. Grzywka to hit!

Damiano David - fot. Instagram @ykaaar

Damiano David wywołał burzę! Lider Måneskin pokazał się nago. Fani: „Powinieneś się trochę wstydzić publikować te zdjęcia”