w

Skandal w “Sprawie dla reportera”! Widzowie oburzeni! Chodzi o aborcję: “Powiedzieć przy dziecku, że lepiej jakby matka je usunęła, to…”

Skandal w "Sprawie dla reportera"! Widzowie oburzeni! Chodzi o aborcję: "Powiedzieć przy dziecku, że lepiej jakby matka je usunęła, to..."
Fot. YouTube

Program „Sprawa dla reportera” często wywołuje duże kontrowersje. Podobnie jest i tym razem, za sprawą słów mecenas Marii Wentlandt-Walkiewicz, które wypowiedziała w ostatnim odcinku programu.

W najnowszym odcinku gościli Ewelina i Przemysław Kopczewscy oraz ich syn Eryk, który urodził się ze skomplikowaną wadą. 8-latek cierpi na niedorozwój lewej części serca. O chorobie rodzicie dowiedzieli się w 20. tygodniu ciąży. Mogli legalnie dokonać aborcji, gdyż mieszkali w Wielkiej Brytanii, jednak nie zdecydowali się na takie rozwiązanie.

Rodzice wzięli udział w programie, aby nagłośnić zbiórkę pieniędzy na leczenie Eryka, które musi być przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych. Rozmowa w studio przerodziła się w awanturę pomiędzy matką chłopca, a mecenas Marią Wentlandt-Walkiewicz.

Mecenas stwierdziła, że aby uchronić dziecko przed cierpieniem, matka powinna zdecydować się na aborcję, kiedy miała taką okazję – Matka, która kocha dziecko, to musi się zastanowić, jaki mu ewentualnie gotuje los. I wie pani co, zastanawiam się, czy jako matka wtedy nie podjęłabym innej decyzji. Bo kocham dziecko i nie chciałabym, żeby na moim dziecku eksperymentowano.

Nie miałabym sumienia, nie mogłabym spojrzeć sobie w oczy! – odkrzyknęła w odpowiedzi matka dziecka.

A ma pani sumienie patrzeć w oczy cierpiącemu dziecku? – kontynuowała mecenas.

Widzowie są zszokowani słowami Wentlandt-Walkiewicz. Za pośrednictwem social mediów zgodnie stwierdzili, że nie powinna ona więcej pojawiać się w programie “Sprawa dla reportera”.

Powiedzieć przy dziecku, że lepiej, jakby się matka pozbyła go dużo wcześniej to zbydlęcenie – czytamy.

– Widziałam to, to było coś okropnego! Nie ważne, jakie ktoś ma poglądy, każde należy akceptować. A powiedzenie komuś, że na jego miejscu by usunął to dziecko w momencie, kiedy to dziecko siedzi i wszystko słyszy, jest niedopuszczalne! Matka miała atak paniki po wyznaniu Pani Wendtland. – napisał inny z widzów.

Źródło: Facebook/Fakt.pl/”Sprawa dla reportera”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Co myślisz?

Napisane przez Bartosz

Sanah przyczyniła się do wzrostu zakażeń koronawirusem? Sprawdzi to sanepid!

Piotr Żyła jako raper? Internauci zachwyceni