w ,

Technik budowy fortepianów, księgowy, higienistka. Jakie wykształcenie mają gwiazdy disco polo – Sławomir, Magda Narożna i Marcin Miller?

Sławomir, Magda Narożna, Marcin Miller, Sławomir Świerzyński fot. Instagram @slawomir_gwiazda_rock_polo @madzia_pim @marcinmillerboys @bayerfull
Sławomir, Magda Narożna, Marcin Miller, Sławomir Świerzyński fot. Instagram @slawomir_gwiazda_rock_polo @madzia_pim @marcinmillerboys @bayerfull

Zna ich cała Polska. Wydają płyty, koncertują, rozdają autografy i zarabiają krocie. Artyści muzyki disco polo tacy jak Sławomir, czy Marcin Miller ciężko zapracowali na swój sukces. Niewiele jednak osób wie, że ich wykształcenie ma niewiele wspólnego z branżą muzyczną.

Muzyka disco polo za sprawą TVP i Polsatu przeżywa obecnie swój renesans, a w Polsce chyba nie ma osoby, która nie znałaby choć kilku wersów takich utworów jak Przez twe oczy zielone, czy Jesteś szalona. Okazuje się, że nie wszyscy artyści tego nurtu muzycznego wiązali swoją przyszłość ze sceną. Sława i wielkie pieniądze przyszły wcześniej lub później, ale każdy z nich zdobywał wykształcenie w zupełnie innych dziedzinach.

Jakie wykształcenie mają gwiazdy disco polo?

Sławomir i Kajra to power couple polskiego disco polo. Od kilku lat pojawiają się podczas największych imprez i festiwali, bawiąc publiczność wykonami takich szlagierów jak Miłość w Zakopanem, czy Weselny pyton. Zakochani byli uczestnikami wielu telewizyjnych show, a ostatnio zajęli się prowadzeniem muzycznego programu Tak to leciało. Tylko najzagorzalsi fani pary wiedzą, że artyści mogą pochwalić się wyższym wykształceniem — oboje są absolwentami Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Marcin Miller z grupy Boys to już ikona nurtu polskiej muzyki tanecznej. Jego utwór Jesteś szalona grywany jest podczas każdego spotkania z fanami, ale także jest hymnem wielu spotkań towarzyskich i wesel. Piosenkarz wraz ze swoimi muzycznym bandem wydał ponad 21 albumów i pozostaje jednym z najbardziej dochodowych artystów na polskiej scenie muzycznej. Jego wielka kariera rozpoczęła się w latach 90. Wcześniej studiował w Instytucie Energochemii Węgla i Fizykochemii Sorbentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Magdalena Narożna muzyką interesowała się od dzieciństwa. Jako młoda dziewczyna grywała na weselach, ale jej prawdziwa kariera rozpoczęła się w momencie powstania grupy Piękni i Młodzi, w której jest frontmanką. Zespół może pochwalić się licznymi sukcesami, ale to mama małej Gabrysi stała się prawdziwą gwiazdą, która wzbudza najwięcej emocji. Energiczna i charyzmatyczna 35-latka wielokrotnie dawała popis swoich możliwości. Czy Magda od początku wiązała swoją przyszłość z estradą? Nie do końca. Piosenkarka jest z zawodu higienistką.

Prawdziwymi dinozaurami disco polo w naszym kraju są członkowie grupy Bayer Full, na której czele stoi nie kto inny jak Sławomir Świerzyński. Piosenkarz i prezenter, który jest autorem hitu Wszyscy Polacy to jedna rodzina angażował się niegdyś w kampanię wyborczą kandydata na urząd Prezydenta RP — Waldemara Pawlaka. Zanim jednak zagłębił się w branżę muzyczną i polityczną, uczęszczał do technikum w Kaliszu. Lider Bayer Full może pochwalić się dyplomem technika budowy fortepianów.

Shazza, a właściwie Marlena Pańkowska przetarła szlaki dzisiejszym gwiazdkom muzyki tanecznej. Ówczesna królowa disco polo swoją karierę muzyczną zaczynała w latach 80. śpiewając w zespole Toy Boys Tomasza Samborskiego. Później rozpoczęła karierę solową, wydając takie hity jak Bierz co chcesz, czy Baiao Bongo. Za sprzedaż swoich krążków otrzymała dwie platynowe i cztery złote płyty. Shazza, jako mała dziewczynka podjęła naukę gry na fortepianie, a następnie kontynuowała edukację w szkole muzycznej. Gwiazda ma wykształcenie techniczne — ukończyła technikum elektroniczne w Warszawie.

Zenek Martyniuk — ulubieniec polskiej publiczności i TVP swoją prawdziwą karierę rozpoczął od założenia grupy Akcent, w której jest liderem. Wraz z kolegami z zespołu wylansował takie przeboje jak Przez twe oczy zielone oraz Przekorny Los. Jego życiorys, pełen zawirowań i trudnych wyborów stał się inspiracją do stworzenia fabularnego filmu biograficznego pt. Zenek. Gdyby Zenek nie został gwiazdą, mógłby pracować jako księgowy, bowiem jest absolwentem Studium Ekonomicznego w Bielsku Podlaskim.

Zenek Martyniuk - fot. screenshot @ROZRYWKASE
Zenek Martyniuk – fot. screenshot YouTube @ROZRYWKASE

Tomasz Niecik, czyli autor słynnego szlagieru pt. Cztery osiemnastki ukończył politologię na Politechnice Białostockiej, uzyskując tytuł magistra. 41-latek ma również licencjat z pedagogiki. Muzyką zaczął zajmować się dopiero w 2004 roku.

Tomasz Niecik - fot. screenshot YouTube @tvnpl
Tomasz Niecik – fot. screenshot YouTube @tvnpl

Radosław Liszewski czyli frontman zespołu Weekend, już od 9. roku życia interesował się muzyką. W szkole średniej, której nie ukończył, założył nawet zespół rockowy, ale dopiero disco polo uczyniło z niego gwiazdę. Autor hitu Ona tańczy dla mnie nie wydaje się przejmować swoim wykształceniem. Pomimo braku dyplomów z uczelni wyższych świetnie daje sobie radę w show-biznesie.

Wykształcenie, której gwiazdy disco polo jest dla was największym zaskoczeniem?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez admin

Czy można wybaczyć zdradę? - fot. Canva

Czy warto wybaczyć zdradę? Jak odbudować zaufanie? Prawda, która może cię zaskoczyć!

Natalia Oreiro - fot. Screenshot Youtube, Instagram@zbuntowanyanio6311 @nataliaoreirosoy @facundoaranatagle @victoriaonetto

Gwiazdy „Zbuntowanego Anioła” niegdyś święciły triumfy. Czym obecnie się zajmują oraz jak wyglądają serialowi Milagros, Ivo i Motylek?