w

Oszukali najpopularniejszego polskiego youtubera. „Nie dajcie mu hajsu, bo to oszustwo”

fot. Instagram

Karol „Friz” Wiśniewski jest jednym z najpopularniejszych youtuberów w Polsce. Jest on założycielem „Ekipy” i nieustannie rozwija swoje biznesy, tworząc kolejne grupy influencerów. Ostatnio, zamiast cieszyć się wielkimi sukcesami, influencer przeżył jednak szok i rozczarowanie. Friz został oszukany.

Karol Wiśniewski, znany w sieci jako „Friz„, doskonale wie, co przyciąga odbiorców w obecnych czasach. Jest twórcą filmów rozrywkowych, które z wielkim zainteresowaniem oglądane są przez miliony ludzi, szczególnie przez młodsze pokolenie. Wraz ze znajomymi założył Ekipę, z którą cały rok prowadził daily vlogi na YouTube.

Karol ze zwykłego chłopaka rozpoczynającego swoją przygodę z internetem szybko stał się przedsiębiorcą zarabiającym miliony złotych. Niecały rok temu Friz postanowił rozpocząć projekt Genzie, do którego za pomocą castingu wybrał młodych ludzi chcących działać w sieci.

Grupa niedawno odniosła wielki sukces, którym jest uzbieranie miliona widzów na swoim youtube’owym kanale. Niestety, okazało się, że tak szybkie zdobycie tej ilość subskrypcji jest zwyczajnym oszustwem, o czym informuje Karol.

Oszukali najsłynniejszego youtubera w Polsce

W sobotę 1 października przed południem Friz oznajmił na Twitterze, że kanał Genzie osiągnął milion subskrypcji. Twórcy byli bardzo podekscytowani swoim osiągnięciem, ale jakiś czas później… tysiące obserwujących nagle zniknęło.

Friz nie zwlekał i postanowił sprawdzić, co stało się ze znikającymi subskrypcjami. Okazało się, że youtuberzy zostali oszukani – ktoś specjalnie kupił subskrypcje, aby wygrać zakład u bukmachera.

Ej dobra, przeanalizowaliśmy statsy Genzie i ktoś dokupił suby Genzie, żeby na Betclicku zakład wygrać o to, kiedy wbiją milion – tłumaczy założyciel Ekipy.

Betclick to przedsiębiorstwo prowadzące działalność bukmacherską. Na platformie można obstawiać między innymi wyniki sportowych zmagań. Ostatnio Betclick umożliwił obstawianie, kiedy kanał Genzie osiągnie milion subskrypcji.

Jak tłumaczy Friz, oszust, który oszukał Genzie, chciał nieuczciwie zdobyć pieniądze, wykupując fałszywe subskrypcje i tym samym powodując wcześniejsze osiągnięcie celu przez kanał.

Betclick, nie dajcie mu hajsu, bo to oszustwo. Jeszcze nas strollował, bo myśleliśmy, że już milion. YouTube już usunął te suby, i kanał dalej nie ma miliona – pisze oburzony Friz.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Michał Wiśniewski zostanie ojcem po raz SZÓSTY! „Ups! Znowu to zrobiliśmy”

Marianna Schreiber zaczęła… rapować! Internauci nie wytrzymali. „Za mocne” [VIDEO]