w

Nieprzytomna 15-latka znaleziona na pomoście. Miała prawie pięć promili alkoholu we krwi! Sprzedawczyni usłyszała zarzut

15-latka upiła się do nieprzytomności - fot. Pixabay @StockSnap
15-latka upiła się do nieprzytomności - fot. Pixabay @StockSnap

W Ostrowie Wielkopolskim na pomoście znaleziono nieprzytomną 15-latkę. Dziewczyna została niezwłocznie przewieziona do szpitala, ponieważ miała blisko pięć promili alkoholu we krwi. Prokuratura postawiła zarzut sprzedawczyni.

Każdy uczeń z utęsknieniem czeka na wakacje, by choć trochę odsapnąć od szkoły i móc nacieszyć się wolnym czasem. Ta nastolatka rozpoczęła letnią przerwę z przytupem, upijając się do utraty przytomności.

15-latka upiła się do nieprzytomności

Jak podaje policja z Ostrowa Wielkopolskiego, 15-latka wraz z grupą znajomych wybrała się nad zalew, gdzie spożywali alkohol. Dziewczyna wypiła go tyle, że straciła przytomność. Pogotowie ratunkowe od razu przewiozło ją do szpitala, a jej stan określany był jako ciężki. Sprawą od razu zajęła się policja, która we wtorek ustaliła tożsamość pozostałych uczestników suto zakrapianej posiadówki.

Ostrowscy policjanci ustalili, z kim dokładnie przebywała 15-letnia dziewczyna na terenie zalewu. Była to grupa kilku młodych osób. Zostały one przesłuchane w charakterze świadków. Materiały te zostały przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich — powiedziała TVN24 Ewa Golińska-Jurasz z biura prasowego policji w Ostrowie Wielkopolskim.

We wtorek dziewczyna była jeszcze wentylowana mechanicznie, jednak już następnego dnia jej stan poprawił się na tyle, że odzyskała przytomność i zaczęła oddychać samodzielnie.

Taka poprawa na pewno cieszy lekarzy, którzy jeszcze we wtorek podkreślali, że przy tak dużym upojeniu alkoholowym jednym z układów, który najbardziej cierpi, jest właśnie układ oddechowy. Dlatego dziewczyna musiała być wcześniej wentylowana mechanicznie. Rokowania lekarzy są ostrożne, ale wygląda na to, że po stanie, w jakim się znalazła, w jej organizmie nie będzie trwałych skutków — poinformował Łukasz Wójcik, reporter TVN24.

Reporterowi udało się ustalić, że to jeden ze znajomych nastolatki zakupił wódkę, którą następnie wspólnie wypili. Zadaniem śledczych było ustalenie, gdzie nieletni kupili alkohol. Wkrótce udało im się dotrzeć do 48-letniej sprzedawczyni, która złożyła wyjaśnienia oraz przyznała się do winy. Za ten czyn grozi jej kara grzywny.

Kobieta sprzedała alkohol osobie małoletniej w poniedziałek. Została ona przesłuchana w charakterze osoby podejrzanej. Został jej przedstawiony zarzut w związku z ustawą o wychowaniu w trzeźwości. 48-letniej kobiecie grozi kara grzywny — przekazała Ewa Golińska-Jurasz.

15-latka nie miała wcześniej zatargów z prawem, a policja jej nie znała. Uważacie, że to odpowiedni wiek na uczestniczenie w suto zakrapianych imprezach?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Wpadł prosto pod koła radiowozu - fot. screenshot Facebook @Straż Miejska Pabianice

[WIDEO] Alkohol i słońce to słabe połączenie. Przekonał się o tym dżentelmen z Pabianic, który wpadł prosto pod koła radiowozu

Zostawiła psa w nagrzanym aucie - fot. Pixabay @andperseand

Zostawiła psa w nagrzanym samochodzie, a sama wybrała się na basen. Mimo błyskawicznej reakcji strażaków, zwierzę nie żyje