w

SuperSuper DramatDramat

Matura 2024. Te gwiazdy NIE ZDAŁY matury. Górniak, Chylińska, Kwiatkowski, Wałęsa… Lista jest naprawdę długa

Bedoes, Szymon Majewski, Agnieszka Chylińska, Kayah, fot. Instagram, AKPA
Bedoes, Szymon Majewski, Agnieszka Chylińska, Kayah, fot. Instagram, AKPA

Matura 2024 oficjalnie się rozpoczęła. We wtorek 7 maja maturzyści przystąpili do egzaminów, które mają zweryfikować zdobytą dotychczas wiedzę. Niektóre gwiazdy nigdy do niej nie podeszły, inne nie zdały i nigdy nie zdecydowały się do niej powtórnie przystąpić. Dlaczego?

Matura to jeden z najważniejszych egzaminów dla osób marzących o kontynuowaniu nauki. Nie wszyscy jednak mają podobne zdanie na ten temat. Wiele gwiazd po ukończeniu szkoły średniej zabrało się za robienie kariery i odniosło spektakularny sukces. To najlepszy dowód na to, że nikt nie powinien załamywać się wynikami, ponieważ niezdana matura nie jest końcem świata. Zawsze można spróbować podejść w kolejnych latach lub zacząć rozwijać swoje pasje.

Robert Gawliński nie wstydzi się tego, że nie ma matury

Robert Gawliński od lat jest liderem zespołu Wilki. Odniósł spektakularny sukces, choć nigdy nie zdecydował się zrobić matury. Kiedyś wpadł na pomysł, by zorganizować koncert dla gwiazd, które nie zdały tego egzaminu.

Myślę, że wspólny koncert takich wykonawców (bez matury) byłby jednym z lepszych koncertów artystycznych.

Bedoes wybrał karierę zamiast matury

Bedoes jest jednym z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia. Jak widać, nawet bez matury udało mu się odnieść sukces. Na tę chwilę zarabia krocie na swojej pasji i z powodzeniem może wieść życie na bardzo wysokim poziomie.

Popek Monster nie ma matury

Paweł Mikołajuw, znany bliżej jako Popek Monster lub Król Albanii, jest wszechstronnie uzdolniony, co z pewnością pomogło mu w życiu. Nauka nie była dla niego najważniejsza, dlatego też nie zdał matury. Jak widać, w karierze muzycznej nie jest ona aż tak potrzebna.

Szymon Majewski wpadł w depresję po niezdanej maturze

Szymon Majewski zawsze był humanistą, przez co matura z matematyki sprawiła mu ogromny problem. Gdy jej nie zdał, popadł w depresję i stany lękowe. Po latach, dokładnie w 2006 roku, złożył w sądzie pozew, w którym domagał się od Romana Giertycha 1,5 mln złotych odszkodowania za oblany egzamin oraz straty moralne. Skłonił go do tego fakt, że ówczesny minister, ogłosił amnestię maturalną.

Skoro ktoś ma problemy osobowościowe i tyle lat nosi w sobie zadrę za niezdaną maturę, to ja mu współczuję. Sam wtedy zdawałem ten egzamin i naprawdę nie był trudny — mówił Majewski, maturzysta z rocznika 1987.

Agnieszka Chylińska modliła się, by nie musieć pisać matury

Agnieszka Chylińska nigdy nie miała dobrego zdania na temat nauczycieli i szkoły. Zamiast na nauce, skupiła się na karierze muzycznej. Po latach w swoim pamiętniku znalazła taki wpis:

Panie Boże, bardzo Cię proszę, żebym przed maturą została słynną piosenkarką, bo nie chcę zdawać matury.

Później chętnie z tego faktu żartowała. Odbierając Fryderyka w 2006 roku, powiedziała do mikrofonu:

25 lat, a ja ciągle przed maturą. Nauczyciele — fuck off, nienawidzę was.

Mocne słowa.

Edyta Górniak nie miała czasu na to, by podejść do matury

Edyta Górniak jest jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce. Do matury nie przystąpiła, ponieważ wolała skupić się na karierze. Po czasie przyznała, że zdany egzamin i tak nie byłby w stanie zagwarantować jej pewnej przyszłości.

Obecnie są takie czasy, że ten egzamin nie daje gwarancji niczego. Nie jest oceną człowieczeństwa, faktycznej wiedzy. Ja nie przystąpiłam do matury. W oku, w którym miałam to zrobić, pracowałam już w Nowym Jorku na Broadwayu i ominął mnie ten czas — mówiła w rozmowie z Faktem.

Podobne zdanie na ten temat ma jej syn, Allan Krupa, który ostatnio wyznał, że nie zamierza podchodzić do egzaminu dojrzałości.

Edyta Górniak, Allan Krupa, fot. AKPA
Edyta Górniak, Allan Krupa, fot. AKPA

Kamil Bednarek zamiast matury wybrał karierę

Kamil Bednarek w wieku 19 lat zgłosił się do programu Mam talent!, w którym odniósł spektakularny sukces. Po zwycięstwie zajął się karierą, a naukę odstawił na boczny tor. W jednym z wywiadów przyznał, że nie chciał podchodzić do egzaminu z marszu, bo był bardzo zmęczony ciągłymi wyjazdami na koncerty.

Muzyka jest całym moim życiem, a z niej nie trzeba zdawać matury. Mamy swoje pięć minut, z których chcemy zrobić co najmniej godzinę. Trasa i koncerty wykańczają, nie czułem się na siłach podchodzić do egzaminów. Zresztą chcę być zadowolony z matury, nie robić jej na ostatnią chwilę.

Dawid Kwiatkowski nie był w stanie pogodzić szkoły z karierą

Dawid Kwiatkowski podobnie jak jego koledzy i koleżanki z branży, skupił się na karierze muzycznej, przez co zabrakło mu czasu na naukę. Mimo to próbował wrócić do szkoły, jednak z braku czasu miał problemy z terminowym odsyłaniem plac zaliczeniowych. Gdy wyznaczono mu termin egzaminu, okazało się, że w tym czasie wyjeżdża na koncert i tak zakończyła się jego przygoda z edukacją.

Musiałem uciec ze szkoły dwa lata przed jej zakończeniem. Miałem 18 lat, mieszkałem już w Warszawie i po pół roku przerwy chciałem wrócić do szkoły. „Chodziłem” do szkoły przez internet. Codziennie wysyłano mi materiały do nauki, a ja musiałem odsyłać im odpowiedzi. Po roku miałem się pojawić na egzaminach. Dostałem e-mailem terminy egzaminów i okazało się, że pokrywają mi się z koncertami. Nie dało się tego odwołać, ponieważ umowy były już podpisane. W szkole nie rozumieli, jak to jest, że skoro nie ma mnie przez cały rok, to przecież mogę przyjść w ten jeden jedyny dzień. Nie mogłem nic z tym zrobić. To była moja ostatnia próba — powiedział w rozmowie z magazynem Viva!.

Paulina Młynarska przed maturą wyjechała za granicę

Paulina Młynarska to jedna z najpopularniejszych dziennikarek i prezenterek w kraju. Odniosła spory sukces i dzisiaj mówi się o jej osiągnięciach zawodowych. Mało kto pamięta, jak wyglądały jej początki. Gdy miała 16 lat, usamodzielniła się i wyjechała do Francji, by pracować na planie serialu erotycznego Różowa seria. To stanęło jej na przeszkodzie w ukończeniu liceum.

Wtedy musiało być: szkoła, matura, studia, a jak nie, to jest się wykolejeńcem. No to jestem trochę wykolejeńcem: nie zrobiłam matury, nie ukończyłam studiów, ale to nie znaczy, że się nie uczyłam, że nie pracowałam nad sobą — powiedziała Vivie!.

Radosław Liszewski nie ma matury

Radosław Liszewski jest najlepszym dowodem na to, że bez zdanej matury można zrobić karierę i odnosić spektakularne sukcesy. Odkąd debiutował na scenie, pisze same hity, przy których bawią się Polacy.

Kayah, zamiast uczyć się do matury, zaczęła nagrywać pierwszy krążek

Kayah straciła zainteresowanie szkołą, gdy zabrała się za nagrywanie pierwszego krążka. Wybór dla niej stał się oczywisty. Mimo to chciała podejść do matury raz jeszcze, jednak bez skutku.

Tak się złożyło, że tuż przed maturą weszłam do studia, nagrywałam swoją pierwszą płytą i niestety matura już mnie ominęła. Później jeszcze raz dokonałam próby podejścia, próbowałam się uczyć wieczorowo, ale jakoś sytuacja ławkowa mnie nie nęci. Może nie powinnam się przyznawać do takich rzeczy. Mój syn zawsze na pytanie 'Uczysz się? Jesteś gotowy do szkoły?’ odpowiada: 'Daj spokój, Albert Einstein, Steve Jobs rzucili szkołę’. Więc ja też rzuciłam szkołę — powiedziała w Pytaniu na śniadanie.

Maciej Maleńczuk nigdy nie ukończył szkoły średniej

Maciej Maleńczuk zawsze miał pod górkę w szkole. Już na wczesnym etapie uczęszczał do kilku szkół podstawowych i zawodowych. Nigdy nie zdał matury, jednak zważywszy na to, że i tak odnosił ogromne sukcesy zawodowe, nie była mu ona do niczego potrzebna.

Maciej Maleńczuk, fot. AKPA
Maciej Maleńczuk, fot. AKPA

Robert Kubica nigdy nie chciał robić matury

Robert Kubica od najmłodszych lat ukierunkowany był na to, że zrobi karierę, jako kierowca F1 i tak też uczynił.

Zbigniew Hołdys nie zdał matury przez bunt wobec systemu

Zbigniew Hołdys to muzyk, kompozytor i poeta, który nigdy nie podszedł do matury. Już w tamtym czasie miał ugruntowane poglądy i nie zdał egzaminu, traktując to jako bunt wobec systemu.

Lech Wałęsa nie miał matury, a i tak został prezydentem

Lech Wałęsa to polski polityk, który od 22 grudnia 1990 roku do 22 grudnia 1995 roku pełnił funkcję Prezydenta Polski. Ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową w Lipnie z ogólną oceną dostateczną.

Jak widać nawet bez matury, można odnieść sukces. Mimo to trzymamy mocno kciuki za wszystkich tegorocznych maturzystów i życzymy im powodzenia.

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Kim Kardashian - fot. screenshot YouTube @EntertainmentTonight

MET Gala 2024. Kim Kardashian zszokowała stylizacją. O wąskiej talii celebrytki huczy cały internet! „Czy ona w ogóle oddycha?” (WIDEO)

Edward Miszczak - fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

„Taniec z gwiazdami”. Edward Miszczak uparł się, by w nowej edycji zatańczyła znana aktorka. „W grę wejdą WIELKIE pieniądze”