w

Matka zostawiła niemowlę w nagrzanym samochodzie, bo nie wiedziała, że coś się może stać. Policja była bezlitosna [WIDEO]

Czeszka zostawiła dziecko w aucie - fot. screenshot Twitter @PolicieCZ
Czeszka zostawiła dziecko w aucie - fot. screenshot Twitter @PolicieCZ

Odkąd tylko zaczęły się upały, służby ratunkowe bez przerwy mówią o tym, by nie zostawiać zwierząt i pociech w nagrzanych samochodach. Ta matka zignorowała komunikaty i zostawiła w pojeździe półroczne dziecko. Funkcjonariusze od razu przystąpili do działania i ku przestrodze opublikowali nagranie z akcji.

Ludzka bezmyślność nie zna granic. Odkąd tylko na dworze zrobiło się cieplej, już kilkukrotnie pisaliśmy o przypadkach pozostawienia dziecka w aucie. Największe oburzenie wzbudziła historia ze Szczecina. To właśnie tam matka zapomniała o synu, który przez kilka godzin konał w aucie. Dopiero gdy chciała odebrać go ze żłobka, zorientowała się, że półtoraroczny chłopiec przez cały czas był w aucie. Później na ulicach miasta rozegrał się prawdziwy horror. Maluch nie miał najmniejszych szans na przeżycie. Kobieta z rozpaczy krzyczała wniebogłosy, a jej partner tłukł głową w krawężnik.

To była ogromna rozpacz. Matka głośno płakała. Tego się nie da opisać. Nigdy nie słyszałem tak rozpaczliwego płaczu. Ojciec usiadł na ziemi i uderzał głową w krawężnik. Ogromna tragedia — powiedział Super Expressowi świadek.

Mimo iż takie sytuacje stale są nagłaśniane przez media, nadal wiele osób ignoruje ostrzeżenia. Tak postąpiła Czeszka, której dziecko przeżyło jedynie dzięki szybkiej interwencji przechodniów i policjantów.

Policjanci wyciągnęli dziecko z rozgrzanego auta

Zaniepokojeni świadkowie zawiadomili policję w Pradze (Czechy) o tym, że w jednym z pojazdów pozostawionych na parkingu siedzi małe dziecko. Mundurowi od razu pospieszyli na miejsce, wiedząc, że w takich sytuacjach każda minuta jest na wagę złota. Po przybyciu pod wskazany adres potwierdzili doniesienia. Maleństwo głośno płakało pozostawione w foteliku na przednim siedzeniu.

Sześciomiesięczna dziewczynka została zamknięta w samochodzie na słońcu przez matkę na prawie pół godziny — przekazali funkcjonariusze.

Patrol nie wahał się ani chwili i od razu przystąpił do działania. Jeden z funkcjonariuszy wyjął pałkę i roztrzaskał nią szybę, a następnie dostał się do środka, by otworzyć drzwi i wydostać dziecko na zewnątrz. Maleństwo od razu trafiło pod opiekę ratowników medycznych.

Najbardziej zatrważający jest jednak fakt, iż matka powiedziała, że nie zdawała sobie sprawy z tego, że coś może się wydarzyć… Poniżej znajdziecie nagranie z przebiegu akcji.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

13-latek zginął na oczach ojca - fot. Twitter @Gerashchenko_en

13-latek zginął na oczach ojca, po ostrzale rakietowym. Zrozpaczony mężczyzna klęczał przy jego ciele trzymając go za dłoń

Niedźwiedź wrócił, by ją zabić - fot. Pixabay, Facebook - materiały prasowe

Bojowa turystka przepędziła niedźwiedzia sprzed namiotu. Gdy zasnęła, olbrzym wrócił by ją zabić