w

Sędziwy staruszek ukradł wart kilka tysięcy złotych wazon Versace i podarował go żonie. Może za to trafić na kilka lat do więzienia

85-latek ukradł zabytkowy wazon Versace - fot. Policja Praga Południe, Pixabay @stevepb
85-latek ukradł zabytkowy wazon Versace - fot. Policja Praga Południe, Pixabay @stevepb

W jednym z warszawskich sklepów doszło do zuchwałej kradzieży. Z wystawy zniknął wart dwa tysiące złotych wazon Versace. Policja była w ciężkim szoku, gdy odkryła, kto się tego dopuścił.

Skradziony wazon to zabytek i prawdziwy unikat, dlatego też wyceniono go na 2 tysiące złotych. Do niedawna można go było kupić w jednym ze sklepów na warszawskiej Pradze. Ostatnio jednak pewien rzezimieszek postanowił go skraść.

85-latek ukradł zabytkowy wazon Versace

Gdy pracownicy zauważyli, że drogocenny wazon zniknął, od razu zgłosili sprawę na policję. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu zabezpieczyli materiał dowodowy, dzięki któremu udało im się namierzyć sprawcę.

Jakież było ich zdziwienie, gdy okazało się, że złodziejem jest 85-letni pan, który skradziony przedmiot podarował w prezencie swojej żonie, a ta od razu wypełniła go kwiatami.

Pozyskane informacje sprawiły, że bardzo szybko ustalili, kim jest podejrzany. Wszystko wskazywało na to, że kradzieży dokonał 85-latek. Kiedy funkcjonariusze pojawili się w jego mieszkaniu, wszystko stało się jasne — powiedziała rzeczniczka prasowa południowopraskiej komendy, nadkom. Joanna Węgrzyniak.

Wazon udało się odzyskać, a mężczyzna został zatrzymany. Prokuratura postawiła mu zarzut kradzieży. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut dokonania kradzieży. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe — dodała funkcjonariuszka policji.

Myślicie, że trafi za kratki, czy z racji podeszłego wieku sąd wyda łaskawszy wyrok?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Teresa Lipowska - fot. AKPA/Piętka Mieszko

Teresa Lipowska o współczesnych związkach. Wytknęła młodym wiele błędów. „Chłopak dziewczynę poklepie i to jest cały wyraz czułości”

Wandale zniszczyli pomnik Lecha Kaczyńskiego - fot. screenshot Facebook @TV Wschód

Wandale zdewastowali pomnik upamiętniający Lecha Kaczyńskiego! Namalowano na nim odwrócone znaki „Z”