w

DramatDramat

13-latek zginął na oczach ojca, po ostrzale rakietowym. Zrozpaczony mężczyzna klęczał przy jego ciele trzymając go za dłoń

13-latek zginął na oczach ojca - fot. Twitter @Gerashchenko_en
13-latek zginął na oczach ojca - fot. Twitter @Gerashchenko_en

Wojna w Ukrainie zbiera swoje śmiertelne żniwo. W sieci ukazały się poruszające zdjęcia, które obrazują tragedię, jaką przeżywa tamtejsza ludność. 13-letni chłopiec zginął na oczach ojca. Zrozpaczony mężczyzna klęczał przy ciele i ściskał dłoń syna, jakby liczył na to, że za chwilę wstanie…

Rosyjskie wojska nie znają litości i każdego dnia zabijają niewinnych ludzi. Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o tym, że popularna ukraińska influencerka opublikowała w sieci nagranie, na którym widać, jak spaceruje z 4-letnią córeczką ulicami Winnicy. Krótko po tym na miasto spadły rakiety. Malutka Liza cierpiąca na zespół Downa zginęła, a jej matka straciła nogę. Rodzina wyprawiła dziewczynce pogrzeb, a zdjęcia malutkiej trumny wypełnionej pluszakami rozdzierały serce.

Liza jest jednym z wielu dzieci, które straciły życie przez zbrodniczą działalność Władimira Putina i jego wojsk. W internecie ukazały się zdjęcia wykonane w Charkowie, które obrazują olbrzymie cierpienie rodziców po stracie dziecka.

13-latek zginął na oczach ojca

W środę, 20 lipca, na Charków spadł grad rosyjskich rakiet. Żołnierze wycelowali je w ludność cywilną. Jedna z nich spadła na przystanek autobusowy, na którym kilka osób czekało na autobus. Kolejna uderzyła w pobliski meczet.

Szacuje się, że zginęły trzy osoby, a kilka zostało rannych. Wśród zmarłych znalazł się 13-letni chłopiec, który wraz z ojcem i 15-letnią siostrą znaleźli się w centrum ostrzału. Dziewczynka odniosła obrażenia, jednak jej brat miał mniej szczęścia.

To, co działo się później, a co sfotografował Andrii Marienko rozdziera serce. Zrozpaczony i przerażony ojciec klęczał na ulicy tuż obok ciała ukochanego syna, które zostało przykryte czerwonym workiem. Widać, że z trudem przyjmuje do świadomości fakt, że jedno z jego dzieci nie żyje. Przez cały czas ściskał dłoń chłopca, tak jakby liczył na to, że za chwilę 13-latek wstanie i powie, że nic się nie stało.

Ukraińska policjantka nie potrafiła przejść obojętnie obok tego, co się stało. Złapała mężczyznę za rękę i próbowała mu dodać otuchy, choć tylko można sobie wyobrazić, jak wielki ból rozdzierał w tamtej chwili jego serce.

Żaden rodzic nie powinien przeżywać czegoś takiego.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Antek Królikowski, Joanna Opozda, fot. AKPA/Kurnikowski

Królikowski ostro rozlicza się z Opozdą! Zarzucił, że pozbawiła go pracy w serialu i zaszczuwa jego rodzinę. Liczy na pojednanie?

Czeszka zostawiła dziecko w aucie - fot. screenshot Twitter @PolicieCZ

Matka zostawiła niemowlę w nagrzanym samochodzie, bo nie wiedziała, że coś się może stać. Policja była bezlitosna [WIDEO]