w

[ZDJĘCIA] Tuż przy granicy z Polską pendolino zderzyło się z lokomotywą! Maszynista nie miał najmniejszych szans na przeżycie

Katastrofa kolejowa w Czechach - fot. Facebook @drazni.inspekce
Katastrofa kolejowa w Czechach - fot. Facebook @drazni.inspekce

Tragedia w Czechach, nieopodal granicy z Polską. W poniedziałek 27 czerwca Pendolino relacji Bogumin-Praga zderzyło się z lokomotywą manewrową. Jedna osoba nie żyje, a cztery zostały ranne. Co doprowadziło do katastrofy?

Przykre wieści obiegły media. W Czechach, nieopodal granicy z Polską doszło do katastrofy kolejowej. Na stacji Bogumin Pendolino zderzyło się z lokomotywą manewrową. Maszynista pierwszego środka transportu zmarł.

Katastrofa kolejowa w Czechach

W poniedziałek 27 czerwca czeska Inspekcja Kolejowa poinformowała, że na stacji Bogumin Pendolino zderzyło się z lokomotywową manewrową na torze zmianowym.

Dzisiaj o godzinie 5.02 rano w Boguminie, pociąg Pendolino (Bohumín-Praga), wjechał na wybudowany tor zmianowy, po czym zderzył się z lokomotywą manewrową. Pociąg Pendolina (2 wagony) wykoleił się.

Śmierć na miejscu poniósł maszynista Pendolino. Oprócz tego jeszcze cztery osoby odniosły obrażenia, w tym stewardessa. W tym czasie w wagonach znajdowało się szesnaście osób, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

Ruch w kierunku Polski jest całkowicie wstrzymany i na tę chwilę nie wiadomo, ile potrwają utrudnienia. Już teraz Inspekcja Kolejowa oszacowała, że straty należy liczyć w milionach.

Maszynista z Pendolino zginął w nagłym wypadku, 4 kolejne osoby na odcinku zmianowym zostały ranne; obrażeń odniosła stewardessa Pendolina. Szkody w ruchomej lokomotywie szacowane są na 6 mln CZK, a na kolei 10 mln CZK; w pociągu Pendolino wyniesie się w przedziale kilkudziesięciu milionów CZK.

Po kilku godzinach na oficjalnym profilu Inspekcji Kolejowej pojawił się krótki komunikat, w którym wyjaśniono, że to maszynista Pendolino jest odpowiedzialny za zdarzenie. Na torach znajdował się znak informujący o zakazie jazdy, jednak z jakichś przyczyn został on przez niego zignorowany.

Śledztwo w sprawie tego nadzwyczajnego zdarzenia jest dopiero na początku, ale wstępnie możemy stwierdzić, że pociąg Pendolino nie powinien opuszczać peronu (znak zabraniał jazdy); dlaczego pociąg ruszył i inne okoliczności tego zdarzenia zostaną wkrótce wyjaśnione.

Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Wściekła kobieta zaczęła wydzierać się na cały autobus - fot. screenshot TikTok @sh3383u

[WIDEO] Staruszka wpadła w szał w autobusie miejskim. Wydzierała się na innych pasażerów i rzucała bluzgami. Nagranie jest hitem na TikToku

[VIDEO] Rosjanie przypadkowo zbombardowali… sami siebie. Niezwykłe nagranie pokazuje, jak rakieta zawróciła w powietrzu