w

Bojowa turystka przepędziła niedźwiedzia sprzed namiotu. Gdy zasnęła, olbrzym wrócił by ją zabić

Niedźwiedź wrócił, by ją zabić - fot. Pixabay, Facebook - materiały prasowe
Niedźwiedź wrócił, by ją zabić - fot. Pixabay, Facebook - materiały prasowe

Kobieta wybrała się na biwak, jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Koło jej namiotu zaczął pałętać się niedźwiedź, którego przepędziła. Pamiętliwe zwierze wróciło w nocy, by ją zabić.

Do tragedii doszło 6 lipca 2021 roku w godzinach porannych. Leah Davis Lokan, emerytowana pielęgniarka wybrała się na kilkudniową wycieczkę rowerową wraz z siostrą. Jej kompanka podróży postanowiła zostać na noc w hotelu, podczas gdy 65-latka rozbiła namiot i w najlepsze biwakowała w miejscowości Ovando w Montanie, tuż nad brzegiem rzeki Blackfoot. Podczas wycieczki poznała Joe oraz Kim Cole’ów, którzy nocowali nieopodal.

Odpędziła niedźwiedzia, a ten zaatakował ją we śnie

Śledczy ustalili, że około trzeciej nad ranem Lokan została wyrwana ze snu przez sapanie 200-kilogramowego niedźwiedzia, który szukał pożywienia przy jej namiocie. Kobieta od razu zaalarmowała sąsiadów, którzy pomogli jej odgonić dzikie zwierzę. Gdy misiek się oddalił, schowała jedzenie i wyjęła puszkę specjalnego gazu na dzikie zwierzęta. Niestety na niewiele się to zdało.

Sąsiedzi zaproponowali Leah, by resztę nocy spędziła w hotelu, jednak ona pozostawała nieugięta i poszła spać do swojego namiotu. Po mniej więcej godzinie od pierwszego ataku Jay i Kim obudzili się, ponieważ z pobliża dochodziły do nich odgłosy zwierzęcia. Gdy mężczyzna wyjrzał na zewnątrz, dostrzegł, że niedźwiedź skacze po namiocie emerytowanej pielęgniarki. Od razu chwycił za gwizdek, którym odstraszył olbrzyma.

Gdy podszedł do zniszczonego namiotu, w jego wnętrzu znalazł ciało Lokan. Po przeprowadzonej sekcji zwłok okazało się, że misiek złamał jej kark oraz przerwał rdzeń kręgowy. Zmarła niemal natychmiast.

Zdaniem śledczych główną przyczyną tego zdarzenia był fakt, że kobieta sama zwabiła drapieżnika, pozostawiając na zewnątrz jedzenie, które spożywała z okazji Dnia Niepodległości.

Niedźwiedź najwidoczniej narobił sobie smaku, ponieważ kilka godzin później zaatakował także okoliczny kurnik. Osobnik ten był stosunkowo młody, ponieważ miał od czterech do sześciu lat. Kilka dni później miejscowe służby odstrzeliły go, ponieważ rzucił się na policjanta.

Drapieżniki te, jak widać, nie znają litości. Zaledwie kilka dni temu w Rosji doszło do podobnej tragedii. Więcej na temat przerażającej śmierci Mistrza Świata przeczytacie tutaj.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Czeszka zostawiła dziecko w aucie - fot. screenshot Twitter @PolicieCZ

Matka zostawiła niemowlę w nagrzanym samochodzie, bo nie wiedziała, że coś się może stać. Policja była bezlitosna [WIDEO]

Uprawiali seks w centrum Łodzi - fot. screenshot Google Maps, Pexels @Deon Black

Młoda para dała się ponieść czułościom i zrobiła TO na ławce w centrum Łodzi! Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego