w ,

Tragiczna katastrofa helikoptera w Rosji. Mistrz świata oraz pasażerowie zjedzeni przez niedźwiedzie [ZDJĘCIA]

fot. Igor Malinowski z helikopterem (Instagram / JZ85, CC BY-SA 3.0)

W sobotę w katastrofie helikoptera niedaleko wulkanu Uzon zginął rosyjski mistrz biathlonu oraz dwóch zamożnych turystów, którzy wybrali się na lot widokowy za 24 tys. zł. Ciała ofiar zostały następnie wywleczone z maszyny i pożarte przez niedźwiedzie.

Pięciokrotny mistrz świata juniorów w biathlonie, Igor Malinowski, który po sportowej karierze został pilotem śmigłowca, w sobotę 16 lipca wraz z pasażerami leciał nad półwyspem Kamczatka , kiedy nagle maszyna zaczęła tracić wysokość.

Helikopter rozbił się, a dokładne przyczyny wypadku nie są jeszcze znane. W katastrofie zginął pilotujący maszynę sportowiec, a także biznesmeni Zoja Kajgorodowa i Siergiej Kolesnyak, którzy według doniesień „Daily Mail” wybrali się na lot widokowy.

16 lipca śmigłowiec stracił łączność z powodu złej pogody” – podał serwis Euro Weekly News, przybliżając możliwą przyczynę rozbicia się maszyny.

Następnego dnia wrak helikoptera został odnaleziony przez wysłanych na poszukiwania ratowników w pobliżu położonego na Dalekim Wschodzie wulkanu Uzon. Rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowano, że szczątki trójki ofiar znaleziono w pobliżu przełęczy Siemiaczkowa na trzy godziny po odnalezieniu wraku.

Przerażające ustalenia

Rosyjska telewizja NTV poinformowała o wstrząsających ustaleniach śledczych. Okazuje się, że zwłoki ofiar zostały wywleczone z wraku maszyny, a następnie okaleczone i częściowo zjedzone przez niedźwiedzie, które gęsto zamieszkują ten rejon.

Według szacunków na Kamczatce żyje aż do 14 tysięcy niedźwiedzi brunatnych, co czyni liczący 270 tys. km2 półwysep jednym z najbardziej zagęszczonych tymi zwierzętami obszarów na Ziemi.

Niedźwiedzie brunatne zazwyczaj nie żywią się ludźmi i na co dzień jedzą ryby, jagody, orzeszki sosnowe, inne rośliny oraz mniejsze zwierzęta. Zwierzęta najwyraźniej nie mogły się jednak oprzeć pożywieniu, które było dla nich łatwo dostępne.

fot. Zoja Kajgorodowa  (Facebook)
 fot. Siergiej Kolesnyak (Facebook)
fot. Igor Malinowski (Instagram)

Źródło:  NTW ; Daily Mail

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Erdogan dotkliwie upokorzył Putina w Teheranie. Nagranie obiegło internet

Dał 7-latkowi poprowadzić Ferrari - fot. Pixabay

Mądry inaczej tatuś wsadził 7-letniego syna za kierownicę Ferrari. Maluch pędził drogą szybkiego ruchu 225 km/h