w

Policja zauważyła pirata drogowego na motorze i chciała go zatrzymać. Gdy się zorientował, zostawił dziewczynę na poboczu i zaczął uciekać [WIDEO]

Pościg za motocyklistą w Pradze - fot. screenshots YouTube @PolicejniDenik
Pościg za motocyklistą w Pradze - fot. screenshots YouTube @PolicejniDenik

Wiele wskazywało na to, że ta rutynowa kontrola przebiegnie pomyślnie. Motocyklista zatrzymał się na poboczu, ale tylko po to, by zostawić na nim swoją dziewczynę. Gdy upewnił się, że jest bezpieczna, zaczął uciekać.

Praca w policji nie należy do najłatwiejszych, a już szczególnie w drogówce. Na własnej skórze przekonali się o tym funkcjonariusze z Pragi. W trakcie nocnego patrolu dostrzegli motocykl, którym poruszała się para i postanowili zatrzymać go do rutynowej kontroli. Na początku wszystko przebiegało, jak należy — funkcjonariusze użyli sygnału świetlnego, informując, by kierowca się zatrzymał, a ten zwolnił i niemal od razu zjechał na pobocze. Okazało się, że zrobił to tylko po to, by bezpiecznie wysadzić na nim dziewczynę i ruszyć do ucieczki.

Pościg za motocyklistą w Pradze

Rozpoczął się szaleńczy pościg. Jednoślad na początku jechał dość wolno, jednak później kierowca przekręcił manetkę do oporu i zaczął pędzić przed siebie. „Przeskakiwał” z jednego pasa na drugi, rozpędzony wjeżdżał na skrzyżowania na czerwonym świetle i próbował zgubić funkcjonariuszy.

Ostatecznie policjanci zmuszeni byli wezwać posiłki, które utworzyły kilka blokad. Te jednak się nie sprawdziły, ponieważ motocyklista raz za razem je mijał. Ostatecznie skręcił w uliczkę prowadzącą najprawdopodobniej do parku, na końcu którego napotkał bramę. Chciał jeszcze zjechać na trawę, ale po pokonaniu wysokiego krawężnika, upadł z jednośladem na ziemię. W ułamku sekundy wyskoczyła do niego uzbrojona policjantka i pościg dobiegł końca.

Podczas kontroli okazało się, że uciekinier posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, a przed szaleńczym rajdem zażywał amfetaminę. Gdyby tego było mało, zapytany o to skąd ma motocykl, powiedział, że nie wie. Nie można było sprawdzić, kto jest jego właścicielem, ponieważ usunięto z niego numery seryjne, a tablice rejestracyjne należały do innego jednośladu.

Poniżej możecie obejrzeć nagranie z pościgu.

Oj, coś czujemy, że ten kierowca dostanie od sądu solidną nauczkę.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Agnieszka Woźniak-Starak,Margaret,Cleo,Piotr Kupicha - fot. AKPA Podlewski

Top of the Top Sopot Festival 2022 – wybieramy najlepiej ubraną gwiazdę!

Magdalena Ogórek - fot. Instagram @magdalena.ogorek

Magdalena Ogórek pochwaliła się w sieci osiągnięciem córki na Oxfordzie. Internauci szybko zauważyli, że zamazała istotny fakt