w

Mateusz Damięcki przerwał milczenie po śmierci ojca. Zwrócił się do fanów z ważnym apelem: „Nie ma stawki większej niż życie”

Mateusz Damięcki - fot. Instastories @mateuszdamiecki
Mateusz Damięcki - fot. Instastories @mateuszdamiecki

Mateusz Damięcki obecnie boryka się z najtrudniejszym okresem w swoim życiu. Kilka dni temu poinformował, że odszedł jego ojciec, Maciej Damięcki. Po długim milczeniu odezwał się do fanów, by skierować do nich ważny apel. Co powiedział?

Maciej Damięcki nie żyje. Uwielbiany przez widzów aktor odszedł nieoczekiwanie w wieku 79 lat. Informacja ta wstrząsnęła jego fanami, a nie sposób wyobrazić sobie, co teraz przeżywają jego żona oraz dzieci: Mateusz Damięcki i Matylda Damięcka. Oboje w piękny sposób pożegnali ojca w mediach społecznościowych, a następnie usunęli się w cień.

Na tę chwilę nieznana jest przyczyna śmierci Damięckiego. Wiadomo jedynie, że dwukrotnie pokonał nowotwór. Po raz pierwszy usłyszał diagnozę jako dziecko, później, już jako dorosły mężczyzna dowiedział się, że ma raka prostaty. Na szczęście chorobę zdiagnozowano na tyle wcześnie, że bez większych problemów udało mu się wygrać. Wzbogacony o to doświadczenie zaczął angażować się w kampanie społeczne, których celem było zwiększenie świadomości na temat tego nowotworu.

Mateusz Damięcki przerywa milczenie po śmierci ojca

Rozstanie z bliską osobą jest niezwykle bolesne i nie ma tu znaczenia, ile lat mamy. Pożegnanie rodzica zawsze jest trudne i wymaga czasu na oswojenie się z jego brakiem. Po kilkudniowym milczeniu Mateusz Damięcki, który sam w przeszłości najadł się strachu, gdy wykrył na jądrze guzek, postanowił zaapelować do fanów, by dbali o siebie i poddawali się regularnym badaniom.

Movember to listopad przez M. Dlaczego M? Ponieważ jest to pierwsza litera angielskiego słowa „moustache”, czyli „wąsy”. Wąsy w tym przypadku są atrybutem męskości, a nie ma większego i lepszego dowodu na męskość niż odpowiedzialność. W tym wypadku odpowiedzialność to zdrowe życie, nie tylko dla siebie, ale również dla swojego otoczenia. Żeby być zdrowym musimy się badać. Panowie, apeluję: „Badajcie się”. Movember to taki miesiąc, w którym możemy poświęcić ten czas na zadbanie o siebie. Bo pamiętajcie, nie ma stawki większej niż życie — powiedział na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu.

Wypowiadając ostatnie zdanie, nawiązał do serialu, w którym niegdyś zagrał jego tata. Zaraz po tym zwrócił się również do obserwujących go kobiet, by nie zaniedbywały swojego zdrowia.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Anita Lipnicka - fot. Screenshot Youtube @partypl

Anita Lipnicka przerwała milczenie. Opowiedziała szczerze o odejściu z Varius Manx. „Czułam, że jestem trybikiem w tej maszynie”

Marcin Hakiel, Taniec z gwiazdami - fot. Palicki/AKPA

Marcin Hakiel wróci do „Tańca z gwiazdami”?! W ostatnim wywiadzie uchylił rąbka tajemnicy. Ma chrapkę na wysoką posadę. „Były już rozmowy”