w

SuperSuper

Globalny sukces Polaków. Mateusz Damięcki nie kryje dumy, a produkcja bije rekordy popularności w serwisie Netflix

fot. Mateusz Damięcki w filmie "Furioza" i obsada (AKPA / Netflix — materiały prasowe)

Polska produkcja stała się międzynarodowym hitem Netfliksa. Gigant streamingowy podaje, że film „Furioza” był najczęściej oglądanym tytułem nieanglojęzycznym w ciągu ostatniego tygodnia. Gigantyczny sukces filmu skomentował Mateusz Damięcki, który grał jedną z głównych ról.

Według statystyk serwisu Netflix, użytkownicy platformy spędzili niemal 24 mln godzin na oglądaniu „Furiozy” w ubiegłym tygodniu. Polska produkcja jest obecnie najchętniej oglądanym filmem nieanglojęzycznym, a znajdujący się na drugim miejscu argentyński film „All Hail” zostawiła daleko w tyle. „Furioza” wywalczyła aż dwukrotną przewagę nad konkurencją.

Mateusz Damięcki pęka z dumy

Polski dramat sensacyjny cieszy się wielką popularnością na całym świecie. Produkcja znalazła się w zaszczytnej pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych filmów w aż 74 krajach. Aż tak wielki sukces filmu zaskoczył aktorów, a Mateusz Damięcki, który gra wytatuowanego chuligana o pseudonimie Golden, podziękował fanom na całym świecie.

Mateusz Damięcki polskim widzom kojarzy się głównie z rolą Cezarego Baryki w „Przedwiośniu”, czy też syna pielęgniarki w serialu „Matki, żony i kochanki”. Aktor przeżywa obecnie rozkwit w karierze, a sukces „Furiozy” pozwolił mu zyskać rozpoznawalność poza Polską.

Pewien mądry człowiek kiedyś powiedział mi: jeśli nie masz czym się chwalić, to się nie chwal. Ale jeśli możesz być z czegoś dumny, to bądź. Więc jestem dumny z tego, że 'Furioza’ wskoczyła na pierwsze miejsce wśród nieanglojęzycznych filmów oglądanych na Netfliksie” – napisał po angielsku Mateusz Damięcki na Instagramie.

Gratuluję wszystkim, którzy stworzyli 'Furiozę’. Duma jest rzadkim, ale bardzo wdzięcznym uczuciem. Chciałbym też podziękować wszystkim widzom, którzy z oddaniem poświęcili i poświęcą nam swój czas” – dodał aktor.

Co aż tak zainteresowało widownię?

„Furioza”

Furioza ukazuje świat chuliganów, pseudokibiców oraz kobiet, które się z nimi zadają. Film powstał na bazie prawdziwych wydarzeń i oparty jest na relacjach gangsterów, dziennikarzy oraz członków Centralnego Biura Śledczego Policji. Polska produkcja porusza tematy honoru, lojalności, zemsty oraz miłości. Policjantka „Dzika”, którą gra Weronika Książkiewicz, próbuje rozbić układ, w którym się wychowała. Poniżej możecie oglądać zwiastun.

Źródło: Netflix ; Facebook; Instagram

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Johnny Depp, Amber Heard, fot. screenshot YouTube

Wyciekły przerażające SMS-y, które Johnny Depp wysłał do przyjaciela. „Utopmy ją, zanim ją spalimy”. Amber też nie była lepsza

Przepisy wielkanocne gwiazd - fot. Instagram

Wielkanoc 2022. Magda Gessler, Anna Lewandowska, Dorota Gardias… Gwiazdy zdradzają przepisy na dania wielkanocne