w

Lidia Kopania uczyła się tekstu piosenki zaraz przed występem? Oto kulisy jej przygotowań do preselekcji

fot. Lidia Kopania / YouTube screenshot

Sobotni występ Lidii Kopani na preselekcjach do tegorocznej Eurowizji zdecydowanie zapadł w pamięć, choć nie z powodów, z których piosenkarka mogłaby być z siebie dumna. Jeden z portali dotarł do informacji, jak występ Kopani wyglądał zza kulis.

Preselekcję do Eurowizji 2022 wygrał Krystian Ochman ze swoim utworem „River”, który zdobył największe uznanie publiczności, ale to o występie Lidii Kopani mówi się najwięcej. Jej wyjście na scenę wzbudziło zdecydowanie największe kontrowersje.

Wykonanie Lidii na preselekcjach

Była eurowizyjna reprezentantka Polski z 2009 roku kompletnie nie dała sobie rady, a widzowie byli zszokowani niskim poziomem widowiska. Lidia nie zaśpiewała większości utworu, a słowa, które śpiewała, często jej się myliły. Artystka położyła nie tylko część wokalną, jak i swoją prezentację na scenie, która cechowała się wielką niepewnością.

Ostatecznie Lidia zajęła ostatnie, 10. miejsce w preselekcjach, a autorki utworu, pochodzące ze Szwecji Ylva i Linda Persson, zarzuciły Kopani sabotaż utworu i przeprosiły fanów. Szwedki zaznaczyły, że nie tak wyobrażały sobie wykonanie ich piosenki, i gdyby wiedziały, jak wypadnie Lidia, nie przekazałyby jej swojego utworu.

Kulisy występy Lidii

Lidia wcale nie jest załamana swoim występem i co ciekawe, twierdzi, że właśnie tak miało wyglądać jej show i wszystko poszło zgodnie z planem. Artystka dodała też, że znała tekst piosenki, ale z góry wiadome było, że nie wygra preselekcji, a tak przynajmniej „będą o niej mówić”.

Uważam, że muzyka, to nie jest sport. Ja się cieszę, 10. miejsce to jest bardzo dobre miejsce. Spośród ponad 300, które były. To 10. uważam, że super” – komentowała swoje wyjście na scenę.

Portalowi „Jastrząb Post” udało się dotrzeć do osoby towarzyszącej artystce za kulisami. Według jej relacji piosenkarka uczyła się tekstu w dniu koncertu, i to dopiero przed samym występem. Informator twierdzi też, że angażowała stylistów, którzy pomagali jej w przyswajaniu tekstu.

Prawda jest taka, że nie znała tekstu. Uczyła się go dopiero w garderobie, pomiędzy przymiarkami, na chwilę przed występem. Z jednej strony wkładała swoją piękną, szytą na Eurowizję sukienkę od Piotra Ciepała, z drugiej trzymała w ręce telefon z tekstem, próbując powtarzać zwrotki. Prosiła stylistów, by sprawdzali, czy dobrze zapamiętała słowa. Szło jej kiepsko. Już na próbie widać było niedociągnięcia” – mówi informator.

Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądał preselekcyjny występ. Widać, że coś jest nie tak?

Źródło: Jastrzabpost.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Tomasz Kammel po raz kolejny na Tinderze!? Prezenter już skomentował sprawę

95-letnia królowa Elżbieta zmaga się z COVID-19. Są nowe informacje o jej stanie zdrowia!