w

95-letnia królowa Elżbieta zmaga się z COVID-19. Są nowe informacje o jej stanie zdrowia!

fot. Królowa Elżbieta / Instagram

Niedawno Pałac Buckingham poinformował, że brytyjska monarchini zmaga się z zakażeniem koronawirusem. Teraz pałac przekazał kolejne informacje na temat stanu zdrowia i obowiązków królowej Elżbiety.

Koronawirus mury Pałacu Buckingham pokonał w pierwszej połowie lutego mimo zaostrzonych środków ostrożności. Pierwszą zakażoną osobą okazał się książę Karol, który ponownie walczył z COVID-19. Brytyjczycy zaniepokoili się, ponieważ Karol widział się z królową Elżbietą podczas swojego pobytu.

Niestety, okazało się, że obawy nie były bezpodstawne, bo dziesięć dni później do mediów dotarła wiadomość, że królowa otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w jej organizmie. W pierwszym komunikacie pałac Buckingham przekazał, że monarchini przechodzi koronawirusa w łagodny sposób i nie zaprzestanie wykonywać lżejszych obowiązków, takich jak wirtualne spotkania.

Poddani królowej martwią się o jej zdrowie, a jej samopoczucie jest jednym z głównych tematów poruszanych w brytyjskich mediach. Obawy są uzasadnione, bo Elżbieta ma już 95 lat i od niemal 70 lat sprawuje swój urząd. W ostatnim czasie tabloidy donosiły, że królowa podupadła na zdrowiu i schudła.

Nowe informacje o stanie zdrowia królowej Elżbiety

Pałac Buckingham wydał nowe oświadczenie, w którym informuje, że Elżbieta II doświadcza “umiarkowanych symptomów”, a przebieg choroby przypomina przeziębienie. Mimo tej optymistycznej wiadomości należy jednak pamiętać, że w tym wieku nawet zwykłe przeziębienie może okazać się śmiertelne.

Pałac ogłosił również, że ze względu na pojawienie się symptomów, królowa Elżbieta nie weźmie udziału w zaplanowanych spotkaniach przez internet, w których wcześniej miała uczestniczyć mimo choroby. Wygląda więc na to, że mimo iż symptomy przypominają przeziębienie, królowa odczuwa chorobę i potrzebuje odpoczynku.

Z racji tego, że Jej Wysokość wciąż doświadcza umiarkowanych, podobnych do przeziębienia symptomów choroby, podjęto decyzję o tymczasowym wstrzymaniu jej wirtualnych aktywności. Królowa nadal zamierza jednak wykonywać najlżejsze obowiązki. Informacje o kolejnych spotkaniach w tym tygodniu zostaną podjęte w najbliższym czasie” – brzmi ogłoszenie.

Obowiązki królowej ma przejąć książę William. Na koniec warto dodać, że królowa Elżbieta jest w pełni zaszczepiona.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Źródło: Pałac Buckhingam ; New York Times

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Lidia Kopania uczyła się tekstu piosenki zaraz przed występem? Oto kulisy jej przygotowań do preselekcji

Dietetyk ostro krytykuje Annę Lewandowską: “Pseudonaukowa koncepcja z lat 40 ubiegłego wieku”