w

95-letnia królowa Elżbieta zmaga się z COVID-19. Są nowe informacje o jej stanie zdrowia!

fot. Królowa Elżbieta / Instagram

Niedawno Pałac Buckingham poinformował, że brytyjska monarchini zmaga się z zakażeniem koronawirusem. Teraz pałac przekazał kolejne informacje na temat stanu zdrowia i obowiązków królowej Elżbiety.

Koronawirus mury Pałacu Buckingham pokonał w pierwszej połowie lutego mimo zaostrzonych środków ostrożności. Pierwszą zakażoną osobą okazał się książę Karol, który ponownie walczył z COVID-19. Brytyjczycy zaniepokoili się, ponieważ Karol widział się z królową Elżbietą podczas swojego pobytu.

Niestety, okazało się, że obawy nie były bezpodstawne, bo dziesięć dni później do mediów dotarła wiadomość, że królowa otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w jej organizmie. W pierwszym komunikacie pałac Buckingham przekazał, że monarchini przechodzi koronawirusa w łagodny sposób i nie zaprzestanie wykonywać lżejszych obowiązków, takich jak wirtualne spotkania.

Poddani królowej martwią się o jej zdrowie, a jej samopoczucie jest jednym z głównych tematów poruszanych w brytyjskich mediach. Obawy są uzasadnione, bo Elżbieta ma już 95 lat i od niemal 70 lat sprawuje swój urząd. W ostatnim czasie tabloidy donosiły, że królowa podupadła na zdrowiu i schudła.

Nowe informacje o stanie zdrowia królowej Elżbiety

Pałac Buckingham wydał nowe oświadczenie, w którym informuje, że Elżbieta II doświadcza „umiarkowanych symptomów”, a przebieg choroby przypomina przeziębienie. Mimo tej optymistycznej wiadomości należy jednak pamiętać, że w tym wieku nawet zwykłe przeziębienie może okazać się śmiertelne.

Pałac ogłosił również, że ze względu na pojawienie się symptomów, królowa Elżbieta nie weźmie udziału w zaplanowanych spotkaniach przez internet, w których wcześniej miała uczestniczyć mimo choroby. Wygląda więc na to, że mimo iż symptomy przypominają przeziębienie, królowa odczuwa chorobę i potrzebuje odpoczynku.

Z racji tego, że Jej Wysokość wciąż doświadcza umiarkowanych, podobnych do przeziębienia symptomów choroby, podjęto decyzję o tymczasowym wstrzymaniu jej wirtualnych aktywności. Królowa nadal zamierza jednak wykonywać najlżejsze obowiązki. Informacje o kolejnych spotkaniach w tym tygodniu zostaną podjęte w najbliższym czasie” – brzmi ogłoszenie.

Obowiązki królowej ma przejąć książę William. Na koniec warto dodać, że królowa Elżbieta jest w pełni zaszczepiona.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Źródło: Pałac Buckhingam ; New York Times

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Lidia Kopania uczyła się tekstu piosenki zaraz przed występem? Oto kulisy jej przygotowań do preselekcji

Dietetyk ostro krytykuje Annę Lewandowską: „Pseudonaukowa koncepcja z lat 40 ubiegłego wieku”