w

DramatDramat

14-letni Tomek został brutalnie zamordowany w Anglii. Aż trudno uwierzyć w wiek sprawcy

fot. GoFundMe

14-letni Tomasz O. został zabity na ulicy w mieście Gateshead w północno-wschodniej Anglii. Zdaniem śledczych za atak odpowiadają rówieśnicy nastolatka. 14-letni Brytyjczyk usłyszał zarzut zabójstwa.

Do wstrząsającego zdarzenia doszło 3 października w godzinach wieczornych. BBC poinformowało, że 14-letni Tomek został zaatakowany ostrym narzędziem na ulicy Aycliffe Crescent w Gateshead w hrabstwie Tyne and Wear. Napastnicy najprawdopodobniej wykorzystali nóż.

Ranny nastolatek został odnaleziony przez przypadkowych przechodniów, którzy wezwali pomoc. Ratownicy medyczni przetransportowali 14-letniego Polaka do szpitala, ale mimo wysiłków lekarzy Tomka nie udało się uratować. Chłopak jeszcze tej samej nocy zmarł w placówce.

Rzecznik Northumbria Police poinformował, że w sprawie zatrzymano dwoje nastolatków oraz zabezpieczono ostre narzędzie, które najprawdopodobniej posłużyło do ataku na Tomka. 14-latek jest podejrzany o zabójstwo, a 13-latka o pomoc koledze.

14-latek usłyszał zarzuty

„Sky News” donosi, że Prokuratura Koronna upoważniła policję do oskarżenia 14-letniego podejrzanego o usiłowanie zranienia z zamiarem ciężkiego uszkodzenia ciała oraz o posiadanie ostrego narzędzia w miejscu publicznym.

„Nasze myśli są z rodziną Tomasza O. w tym trudnym czasie” – powiedział prokurator Christopher Atkinson.

Dane oskarżonego nastolatka, ze względu na jego wiek, nie zostały podane do wiadomości publicznej ze względu na jego wiek. Podejrzana o pomoc koledze 13-latka została zwolniona z aresztu za kaucją. Śledczy stwierdzili, że rodzina Tomka jest zdewastowana jego śmiercią.

„Był lubiany i kochany”

Tomek należał do lokalnej drużyny piłkarskiej, a jego trenerzy postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy na pomoc jego rodzinie w tym trudnym czasie.

„Tomasz był bardzo miłym, opiekuńczym młodym chłopakiem, przyjechał do Wielkiej Brytanii rodzicami w poszukiwaniu lepszego życia i nie zasłużył na to, co go spotkało. Był lubiany i kochany przez wielu, był bardzo zapalonym piłkarzem, którego mieliśmy przyjemność trenować. Był bardzo kochanym członkiem swojej lokalnej społeczności i będziemy za nim bardzo tęsknić” – czytamy na stronie zbiórki.

Źródło: BBC ; Sky News

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

To koniec plotek! Maciej Kurzajewski potwierdził związek z Katarzyną Cichopek. „Cieszę się, że…”

Kandydat przyznał się Dodzie, że spędził kilka miesięcy w więzieniu. Teraz żałuje. „Niepotrzebnie to powiedziałem”