w

Dramat najbardziej wytatuowanego Brytyjczyka. Tak traktowano go w pracy

fot. Instagram

Matthew Whelan z Birmingham znany jest jako najbardziej wytatuowany Brytyjczyk. Tatuaże pokrywają aż 90 procent ciała 42-latka i traktuje on siebie jako „żywe dzieło sztuki”. Mężczyzna niedawno zdradził, że z powodu tatuaży doświadczył on niesprawiedliwego traktowania w miejscu pracy.

Matthew Whelan na tatuaże, które są jego wielką pasją, wydał do tej pory ponad 40 tys. funtów, czyli około 220 tys. zł. Mężczyzna zmodyfikował jednak nie tylko swój wygląd, ale i imię – obecnie nazywa się King Body Art.

Nierówne traktowanie w pracy

W rozmowie z „Daily Star” King Body Art przyznał, że jego ekstremalny wygląd przysporzył mu sporych trudności na rynku pracy. Mężczyzna, który uważa, że firmy powinny rozpatrywać kandydata jedynie pod względem kompetencji na stanowisko, wyznał, że w 2015 roku nie mógł znaleźć pracy ze względu swój wizerunek.

Istnieją firmy przyjazne dla osób, które zmieniały swój wygląd. Ale większość mówi: „Spójrz na tych ludzi! Wyglądasz inaczej niż wszyscy w naszym biurze. Jesteś inny. Nie pasujesz do naszych kryteriów. Nie zatrudniamy cię”. To frustrujące – powiedział King Body Art.

Problemy najbardziej wytatuowanego Brytyjczyka nie skończyły się jednak w momencie znalezienia pracy. Mężczyzna zdradził, że w czasie, gdy pracował w call center, chowano go w trakcie wizyty menadżerów.

Byłem osoba, którą trzeba było przenosić. W czasie wizyty menadżerów przerzucano mnie z jednego końca biura na drugie – wyznał w rozmowie z „Daily Star”.

Został dźgnięty nożem

Choć wygląd 42-latka zdecydowanie przyciąga wzrok i trudno pozostać obojętnym na jego widok, King Body Art czasem spotyka się ze skrajnymi reakcjami. Mężczyzna wyznał, że w 2009 roku został dźgnięty nożem w Birmingham i od tego czasu zaczął doceniać każdy dzień życia.

42-latek znalazł możliwości zawodowe w świecie aktorstwa i modelingu. King Body Art żartuje, że najczęściej trafiają mu się role więźniów i raczej nigdy nie zagra w produkcjach typu „Downtown Abbey”. Mężczyzna pojawił się między innymi w serialu BBC „Lekarze”.

King Body Art nie planuje kończyć swojej przygody z modyfikowaniem wyglądu, a w ostatnim czasie zafarbował sobie białka oczu na czarno. Mężczyzna opracowuje obecnie nowy projekt, w ramach którego jego tatuaże zostaną zakryte ciemnym atramentem. 42-latek usunął sutki, aby tatuatorzy mogli łatwiej pracować na jego „płótnie”.

Źródło: Daily Star ; Lad Bible ; Instagram

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

Jeden komentarz

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Danuta Martyniuk poluje na kolejny dodatek do swojej kolekcji luksusowych torebek. „To jest swego rodzaju lokata pieniędzy”

Znana modelka została zgwałcona i oblana kwasem. „Zabijcie mnie”. Niedawno przeszła kolejną operację