w

DramatDramat

Kinga Rusin wybuchła po obejrzeniu filmu udostępnionego przez Wołodymyra Zełenskiego. „Zabójcy, zwyrodnialcy, nowi faszyści”

Kinga Rusin
Kinga Rusin

Kinga Rusin z uwagą obserwuje to, co dzieje się obecnie w Ukrainie. Film udostępniony przez Wołodymyra Zełenskiego wzbudził w niej skrajne emocje. Ostro skrytykowała działanie rosyjskich wojsk.

Kinga Rusin jest popularną dziennikarką i aktywistką społeczną, która swoją przygodę z pracą w telewizji zaczynała w 1993 roku jako prezenterka oprawy dnia i redaktorka Teleexpressu. Nieco ponad rok po tym przeniosła się ze swoim ówczesnym mężem do Waszyngtonu, skąd przygotowywała reportaże i materiały informacyjne dla stacji. Po powrocie do Polski związała się z TVN. Została prowadzącą programu Wizjer. Największą popularność zdobyła dzięki Dzień dobry TVN. Do obsady śniadaniówki dołączyła w 2005 roku. Miała okazję wziąć udział w 4. edycji Tańca z gwiazdami, którą wygrała w parze ze Stefano Terrazzino. Wygrała także w odcinku specjalnym konkursu. Jej talent został doceniony przez stację, która zdecydowała się obsadzić ją w roli prowadzącej taneczne show You Can Dance – Po prostu tańcz.

Rusin mieszka obecnie na Kostaryce, jednak mimo to jej oczy cały czas zwrócone są na Polskę. Na bieżąco komentuje to, co dzieje się w naszej ojczyźnie, a także nie pozostała obojętna na sytuację Ukrainy. Po obejrzeniu nagrania udostępnionego przez prezydenta objętego wojną kraju wybuchła i zamieściła w social mediach szczery wpis. Co napisała?

Kinga Rusin komentuje sytuację na Ukrainie

Wołodymyr Zełenski w środę 16 marca wziął udział w spotkaniu z Kongresem USA. Podczas niego przez cały czas zabiegał o to, by niebo nad Ukrainą zostało zamknięte. Miałoby to zapobiec dalszym atakom wojsk rosyjskich. Przygotował na tę okazję poruszające wideo, które obrazuje skalę zniszczeń w Ukrainie, a także jest potwierdzeniem tego, że rosyjskie wojska dopuszczają się okrutnych czynów względem cywili. Nagranie trafiło też do sieci. Publikacja w mig obiegła internet i dotarła także do gwiazd, które zaczęły ją żywo komentować.

Kinga Rusin słynie z tego, że dosadnie podsumowuje rzeczywistość. Nie mogła przejść obojętnie obok tego wideo. Od razu udostępniła je na swoim profilu i podzieliła się swoimi przemyśleniami na ten temat. Na wstępnie zaapelowała do swoich obserwatorów:

Nie zamykajcie oczu! Nie wyłączajcie głosu! Obejrzyjcie do końca! Ta zbrodnia dzieje się tu i teraz, tuż za naszą granicą!

Zaraz po tym ostro podsumowała działania sił zbrojnych Władimira Putina. Zauważyła, że żołnierze z zimną krwią dopuszczają się ludobójstwa i za nic mają postanowienia umów międzynarodowych.

Zabójcy, zwyrodnialcy, nowi faszyści nie mają żadnych zahamowań, nie ma dla nich świętości, nie istnieją konwencje, międzynarodowe ustalenia. Zabijają z zimną krwią, dzieci, matki, starców, młodych – WSZYSTKICH. Niszczą kraj swojego sąsiada, bombardują domy i schrony, wsie i miasta, teatry i bloki – WSZYSTKO! – pisała.

Dziennikarka nie kryje, że jest oburzona brakiem reakcji ONZ na sytuację w Ukrainie. Zauważyła, że z ich pomocą można by było utworzyć bezpieczne korytarze humanitarne, którymi mogłaby ewakuować się ludność. Obecnie stały się one obiektem ataków wrogich sił, przez co tysiące ludzi w Mariupolu pozostaje uwięzionych.

Gdzie jest ONZ!? Dlaczego błękitne hełmy nie ochraniają korytarzy humanitarnych!? Dlaczego pozwala się dokonywać masakry ludności cywilnej!?

Na koniec przyznała, że bardzo wzruszyło ją to, co zobaczyła.

Ten wstrząsający film pokazał dziś przed Kongresem USA prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełensky. Powiedział: „Zobaczcie, co robią mojemu krajowi”… Łzy nie przestają płynąć – dodała.

Pod publikacją przybywa komentarzy. Internauci są podobnego zdania i zarzucają organizacjom obojętność na krzywdę innych ludzi.

  • Zasłaniają się wygodnymi przepisami. Gdyby chcieli, zrobiliby porządek natychmiast, ale Ukraina stała się buforem między dwoma krajami…
  • To, co się dzieje w Ukrainie, jest straszne.
  • Właśnie, co z tymi wojskami ONZ? Co z błękitnymi hełmami?
  • Tak, to prawda, gdzie oni są.

Miejmy nadzieję, że im częściej i głośnie będzie się o tym mówić, tym więcej państw i organizacji zacznie reagować na to, co dzieje się tuż za naszą wschodnią granicą.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Karolina Bielawska - Miss World 2021

Karolina Bielawska zdobyła tytuł Miss World 2021! Co wiadomo na jej temat?

McDonald's - Rosja

Rosja zastępuje McDonald’s własną siecią. Nawet logo wygląda podobnie