w

SuperSuper

Jean-Claude Van Damme ogłosił koniec kariery. Ostatni film z jego udziałem będzie prawdziwym hitem

Jean-Claude Van Damme
Jean-Claude Van Damme

Jean-Claude Van Damme ogłosił, że kończy z aktorstwem. Nim jednak przejdzie w stan spoczynku, zagra w ostatnim filmie, który będzie zwieńczeniem jego drogi zawodowej.

Jean-Claude Van Damme to belgijski aktor, producent filmowy i reżyser, który występował w kultowych produkcjach kina akcji. Na swój sukces pracował od najmłodszych lat. Jako 11-letni chłopiec zaczął trenować wschodnie sztuki walki i kulturystykę. Po kilku latach zdobył czarny pas i stoczył kilkadziesiąt walk karate. Bez trudu dostał się do belgijskiej reprezentacji, która zdobyła drużynowe mistrzostwo Europy EKU. W tym czasie realizował się także w kick-boxingu.

Aktor słynął z licznych zainteresowań, które przydały mu się w późniejszej karierze. Gdy miał szesnaście lat, rozpoczął studia baletowe. W tej dyscyplinie również szybko zaczął odnosić sukcesy i już po krótkim czasie otrzymał propozycję dołączenia do zespołu baletowego. Nie skorzystał z niej. W 1981 roku przeniósł się do Los Angeles. Jego początki jednak nie były łatwe. Pracował m.in. jako taksówkarz, barman, ochroniarz czy dostawca pizzy.

Jean-Claude Van Damme ogłosił koniec kariery

Jean-Claude na początku kariery zagrał epizodyczną rolę w Kobiecie między psem i wilkiem. Cztery lata później pojawił się przed kamerą przy okazji kręcenia dreszczowca Cujo, jednak sceny z jego udziałem zostały wycięte. W następnym roku wystąpił w krótkometrażowej komedii Monako na zawsze, w której wcielił się w homoseksualnego karatekę. Po spotkaniu z Menahem Golanem jego kariera ruszyła z kopyta. Zagrał w takich produkcjach, jak Bez odwrotu, Krwawy sport, Czarny orzeł, Lwie serce, Nieuchwytny cel czy Strażnik czasu. Dzięki drugiemu tytułowi zyskał rozpoznawalność na całym świecie.

Aktor wystąpił w ponad 60 produkcjach, jednak żadna nie była tak spektakularna, jak ostatni film, w którym się pojawi. Wiadomo już, że będzie on nosił tytuł What’s My Name, a on zagra w nim samego siebie. W wywiadzie udzielonym tabloidowi Deadline wyznał, że chce pokazać fanom, jak wyglądały początki jego kariery.

Całe życie pracowałem. Przez ostatnie 30 lat żyłem w hotelach. Opowiem o tym w filmie, pokażę, jak przez to oddaliłem się od mojej rodziny. Teraz chcę cieszyć się życiem i rodziną, bo życie szybko mija

Van Damme zdradził, że główny bohater filmu już na początku ulegnie wypadkowi samochodowemu, przez który cierpi na amnezję. W ramach terapii weźmie udział w walkach ze swoimi dawnymi przeciwnikami. Na szklanym ekranie wystąpią także Dolph Lundgren i Bolo Yeung.

Aktor przyznał, że po zakończeniu kariery chce się porządnie zrelaksować.

Odwołuję obecnie wszystko, aby osiągnąć najlepszą formę fizyczną. Kupiłem łódź, nie jest ona wielka, bo to nie dla mnie, ale po skończeniu z aktorstwem mam zamiar podróżować po świecie i się zrelaksować

Będziecie czekać na premierę What’s My Name?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan mogła zostać prowadzącą „DDTVN”, ale oferty nie przyjęła. Teraz tłumaczy swoją decyzję

Małgorzata Heretyk, Ernest Musiał

Małgorzata Heretyk wyprawiła huczne baby shower, podczas którego zdradziła płeć dziecka. Chłopiec czy dziewczynka?