w

DramatDramat

Jacek Kurski poleciał do Paryża na Eurowizję Junior mimo pozytywnego wyniku testu na COVID!

fot. YouTube (screenshot)

Ta informacja z pewnością wprowadzi niemałe zamieszanie w świąteczną atmosferę. Jak się okazało według Onetu – Jacek Kurski poleciał do stolicy Francji na Eurowizję Junior. I rzeczywiście nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że prezes TVP udał się do Paryża pomimo pozytywnego wyniku testu na COVID-19. 55-latek powinien przebywać na izolacji, jednak naruszył te przepisy.

Dokładnie w piątkowy ranek Onet poinformował, że Jacek Kurski udał się do Paryża mimo obowiązującej go izolacji. Prezes telewizji TVP 12 grudnia udał się do warszawskiego szpitala MSWiA w Warszawie jako osoba nie posiadająca żadnych objawów. Powodem tej wizyty najprawdopodobniej był kontakt z osobą zakażoną.

Wynik niedzielnego testu okazał się negatywny. Jednak Kurski po dwóch dniach raz jeszcze udał się na test (14 grudnia) i tym razem ten okazał się pozytywny. Z artykułu Onetu jasno możemy wyczytać, że „Wykryto RNA wirusa SARS-CoV-2„. Samo badanie miało mieć miejsce o godzinie 17:44, a rezultat był gotowy o godzinie 22:41. Test został wykonany metodą PCR.

Zgodnie z przepisami regulującymi epidemię w Polsce – osoba zakażona powinna udać się na dziesięciodniową izolację. W przypadku Jacka Kurskiego ta mijałaby dopiero dzisiaj, a więc 24 grudnia. Teraz jednak już wiemy, że prezes TVP tych zasad nie przestrzegał i znacząco je naruszył. Chyba zdecydowana większość z nas zdaje sobie sprawę, że opuszczenie miejsca wyznaczonego do odbywania kwarantanny czy izolacji może wiązać się z karą nawet do 30 tysięcy złotych.

Trzy dni później od rezultatu testu, a więc 17 grudnia w siedzibie TVP przy ulicy Woronicza w Warszawie, studiu nr 5 miała miejsce wielka konferencja poświęcona „Sylwestrowi Marzeń”. Na żywo nie było jednak Kurskiego, którego występ został pokazany na telebimie. To tylko pozory, ponieważ dwa dni później, czyli 19 grudnia, co daje nam pięć dni od momentu uzyskania pozytywnego wyniku testu na COVID – Jacek Kurski pojawił się w Paryżu. Tego dnia odbywała się Eurowizja Junior.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jacek Kurski o Eurowizji Junior 2021: “Tu wyraźnie mówiono, że Polska nie może wygrać “

Prezesowi rządowej stacji bycie zakażonym wcale nie przeszkodziło w tym, by udać się samolotem do stolicy Francji. Sama impreza miała miejsce w centrum sztuk performatywnych La Seine Musicale. Jacka Kurskiego mogliśmy ujrzeć chociażby w „Gościu Wiadomości”, czyli rozmowie, w której ten rozmawiał z Sarą James – reprezentantką Polski, a także Edyty Lewandowskiej. Poseł na Sejm V i VI kadencji siedział jednak bez maseczki. Zasady wejścia do obiektu były raczej standardowe, wszak wystarczyło mieć negatywny wynik testu wykonanego minimum 72 godziny wcześniej, certyfikatu o byciu ozdrowieńcem, bądź też certyfikatu o pełnym szczepieniu.

Ponadto Onet zapytał biuro prasowe TVP, czy rzeczywiście Jacek Kurski poddał się testowi. Odpowiedź brzmiała następująco: –Informacje na temat stanu zdrowia Pana Prezesa objęte są ochroną danych osobowych szczególnej kategorii. Badania diagnostyczne dotykają prywatnej sfery życia. Wynik testu również stanowi informacje z zakresu danych osobowych objętych szczególną ochroną”. – Redakcja Onetu zauważyła istotną rzecz, a mianowicie, że telewizja nie zaprzeczyła, że test nie został wykonany. Jedynie nie poinformowała o wyniku. Co więcej redakcja postanowiła zadać jeszcze pytanie odnośnie izolacji. -„Informujemy, w drodze wyjątku i za zgodą Pana Jacka Kurskiego, że w dniu 14.12 nie stwierdzono żadnych przesłanek do zastosowania izolacji prezesa Jacka Kurskiego. Pan Prezes postępuje zgodnie z przepisami prawa i zasadami bezpieczeństwa epidemicznego obowiązującymi w okresie zagrożenia wirusem SARS-CoV-2″.

Źródło: Wiadomości – Onet

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

Jeden komentarz

Napisane przez Oliwia

Małgorzata Rozenek: „W tym roku, zamieniliśmy karpia na kraba”

Freya Allan nie chce dłużej grać Ciri w „Wiedźminie”? Zszokowała fanów w wywiadzie