w

HahaHaha

Jacek Kurski jednak powinien być na kwarantannie i złamał prawo udając się na Eurowizję Junior?

Fot. YouTube / Screenshot

Jakiś czas temu „Onet” poinformował, że Jacek Kurski pojechał na Eurowizję Junior mimo tego, że powinien przebywać na kwarantannie. Teraz „Gazeta Wyborcza” dotarła do kolejnych ciekawych faktów.

Tegoroczna Eurowizja Junior wywołała falę emocji. I to nie tylko z tego powodu, że fantastyczny występ Polski nie wystarczył, aby wygrać, ale również dlatego, że na plebiscyt udał się – być może chory na COVID-19Jacek Kurski.

Według informacji podanych przez Onet Jacek Kurski 14 grudnia udał się na test na obecność koronawirusa. Jego wynik okazał się pozytywny, w związku z czym w teorii prezes TVP powinien udać się na 10-dniową kwarantannę.

Zamiast tego, zaledwie pięć dni od wykonania testu, Jacek Kurski udał się do Paryża na konkurs Eurowizji Junior. Następnie odwiedził również studio TVP, w którym udzielił wywiadu na temat występu Sary Egwu-James.

Po informacjach opublikowanych przez Onet Jacek Kurski wydał specjalne oświadczenie, w którym zaprzeczył, że był chory na COVID-19 i oświadczył, że przed wyjściem z izolacji uzyskał już status ozdrowieńca. Taki przebieg wydarzeń potwierdził również szpital MSWiA. Wygląda jednak na to, że w rzeczywistości mogło być nieco inaczej.

Obecnie każda osoba, która otrzyma dodatni wyniku testu na COVID-19 musi udać się na 10-dniową kwarantannę. Jack Kurski w świetle opublikowanego przez niego oraz przez szpital oświadczenia został zwolniony z tego nakazu. Na pytanie Gazety Wyborczej, dlaczego tak się stało, GIS, ani Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie nie chcą odpowiedzieć.

Powiatowy inspektor sanepidu spoza Warszawy wypowiedział się dla Gazety Wyborczej następująco: „Sprawa jest jasna. Przepisu pozwalającego na zwolnienie w takich okolicznościach z izolacji po prostu nie ma.”

Ponadto Gazeta Wyborcza informuje, że szpital nie dotrzymał wymaganych procedur. Normalnie są w nim wykonywane dwa rodzaje testów, a Jackowi Kurskiemu wykonano tylko jeden.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

Jeden komentarz

Napisane przez szymon

Małgorzata Rozenek wraz Radkiem Majdanem szaleją na plaży. „Oddział Różowej Pantery”

Kacperek z „Rodzinki.pl” dementuje przerażającą plotkę na jego temat! Co za ulga!