w

HahaHaha SuperSuper

Jacek Kurski o Eurowizji Junior 2021: „Tu wyraźnie mówiono, że Polska nie może wygrać „

Fot. YouTube / Screenshot

Prezes TVP Jacek Kurski postanowił wyjawić, dlaczego Sara James nie mogła wygrać tegorocznej edycji Eurowizji Junior. Wierzycie w to?

Występ Sary James był absolutnie fantastyczny. Jej utwór „Somebody” zrobił ogromną furorę, a publiczność była zachwycona. Z całą pewnością możemy pokusić się o stwierdzenie, że Polka zaśpiewała bezbłędnie i docenili to również jurorzy. Niestety czegoś jednak zabrakło.

Ostatecznie tegoroczną edycję wygrała reprezentantka Armenii z utworem „Qami Qami„, a Sara zajęła doskonałe drugie miejsce. Mimo zakończenia plebiscytu w sieci nadal nie milkną echa zawodu.

Część internautów była zirytowana faktem, że przez zaledwie sześć punktów Polka nie wygrała i było to spowodowane między innymi głosami oddanymi przez polskich członków jury! Przyznali oni bowiem aż 12 punktów właśnie zwycięskiej Armenii.

Inna grupa odbiorców była mocno zniesmaczona relacją konkursu w TVP, a właściwie osobami, które komentowały wydarzenie. Aleksander Sikora i Marek Sierocki zebrali bardzo negatywne opinie za styl prowadzenia narracji.

Jacek Kurski o konkursie Eurowizji Junior

Głos w sprawie drugiego miejsca wywalczonego przez Polkę w końcu zabrał sam prezes państwowej telewizji – Jacek Kurski. Wytłumaczył on widzom, dlaczego Sara nie mogła zająć pierwszego miejsca i dla niego ta sprawa wydaje się oczywista. Powiedział w rozmowie z dziennikarką TVP:

– Dlaczego nie wygrała? W kuluarach jest zawsze atmosfera, która coś mówi. Tu wyraźnie mówiono, że Polska nie może wygrać trzeciego konkursu w ciągu trzech lat, kiedy odbyły się cztery edycje. Nie może! To jest Eurovision, a nie Polandvision. Drugie miejsce Sary jest absolutnym zwycięstwem. Czasem tak jest, że wewnętrzne okoliczności nie pozwalają nam wygrać.

Sądzicie, że faktycznie było tak, jak twierdzi prezes TVP?

Źródło: TVP

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

3 komentarzy

Napisane przez szymon

Maffashion pięknie miażdży Jakimowicza. „Jakim cudem ten człowiek…”

Marianna Schreiber została wykluczona przez rodzinę męża! Nie spędzą razem świąt przez politykę